کد خبر : ۳۴۵۴۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اقدامات زیست محیطی واحدهای پتروشیمی و پالایشگاه تبریز کافی نیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: اقدامات زیست محیطی پتروشیمی و پالایشگاه تبریز خوب بوده اما از منظر زیست محیطی کافی نیست.

اقدامات زیست محیطی واحدهای پتروشیمی و پالایشگاه تبریز کافی نیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حمید قاسمی در جلسه ای با حضور تعدادی از نمایندگان محله کوجووار تبریز با اشاره به ذات آلایندگی صنایع نفتی اظهار کرد: دو شرکت پتروشیمی و پالایشگاه تبریز در پی نظارت ها و پایش های اداره کل محیط زیست استان در سال های اخیر برنامه های خوبی در راستای کاهش آلایندگی داشته اند.

وی افزود: البته به دلایل مختلف اندکی از برنامه زمانبندی عقب هستند که امید است با تلاش های مسئولان این شرکت سریعا اقدامات خود را عملی کنند.

قاسمی با تاکید بر اینکه در قانون تنها مرجع تشخیص آلایندگی سازمان حفاظت محیط زیست است، گفت: همکاران پرتلاش و بی ادعای حفاظت محیط زیست استان در خصوص آلایندگی هیچ صنعتی کوتاه نیامده و به دنبال کاهش آلایندگی و حفظ محیط زیست هستند.

وی با اشاره به حساسیت بالای اداره کل حفاظت محیط زیست استان بر پایش آلایندگی صنایع نفتی، افزود: تاکنون بیشترین و شدیدترین نظارت ها را بر روی این دو واحد داشته ایم و در برای اجرای الزامات حفظ محیط زیست با هیچ فردی تعارف نداریم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با بیان این که اگر بخشی نگری کنیم در هیچ حوزه ای موفق نخواهیم شد، افزود: اشتغال، تولید و اقتصاد حوزه های مهمی در جامعه هستند، اما محیط زیست و سلامت مردم مهم تر از این حوزه ها است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه هماهنگی و همراهی خوبی با مسئولان دستگاه های مختلف و مدیران صنایع استان در خصوص حفظ محیط زیست داریم.

وی ادامه داد: شرکت های پتروشیمی و پالایشگاه تبریز علاوه بر کنترل آلودگی هوا، مسئولیت های اجتماعی در قبال مردم کوجووار دارند که باید به آن ها عمل کند.

قاسمی در خاتمه گفت: اجرای طرح های کاهش اثرات زیست محیطی پتروشیمی و پالایشگاه تبریز طبق برنامه زمان بندی ضروری است، چرا که تولید، اشتغال باید همراه با رعایت مسایل زیست محیطی باشد.

گفتنی است، این جلسه در محل اداره کل حفاظت محیط زیست استان، با حضور مدیران و مسئولان حفاظت محیط زیست و تعدادی از اهالی کوجووار برگزار و مقرر شد در اولین فرصت با هماهنگی مدیران پتروشیمی و پالایشگاه تبریز بازدیدی مشترک از اقدامات زیست محیطی انجام شود.

کلید واژه :

اقدامات زیست محیطی

،

پتروشیمی

،

پالایشگاه تبریز

ثبت نظرات
captcha