کد خبر : ۳۴۵۴۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

استفاده از کیسه های پلاستیکی در نانوایی های آبادان ممنوع شد

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه شهرستان آبادان از ممنوعیت استفاده از کیسه های پلاستیکی در نانوایی های این شهر از ابتدای آبان ماه امسال خبر داد.

استفاده از کیسه های پلاستیکی در نانوایی های آبادان ممنوع شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، صادق جلالی ظهر امروز در جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان که در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان برگزار شد، گفت: با حذف کیسه های پلاستیکی در واحدهای نانوایی باید از کیسه های پارچه ای استفاده شود و مرکز بهداشت و اتحادیه نیز بر حسن اجرای این مصوبه نظارت درست و دقیقی داشته باشند.

وی افزود: با توجه به نامه وزارت کشور، تا اطلاع ثانوی اعطای هرگونه مجوز تاسیس واحد نانوایی و یا اختصاص سهمیه آرد جدید ، ممنوع است.

جلالی اظهار کرد: کار بازرسی از واحدهای نانوایی با تشکیل اکیپی مشترک از نماینده فرمانداری، اداره صمت، مرکز بهداشت، اتحادیه نانوای ها، اداره استاندارد و تعزیرات به طور جدی تر دنبال و انجام شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه شهرستان آبادان ضمن تاکید بر بررسی پروندهای تاسیس نانوایی های جدید که پیش تر به رغم طرح در کارگروه مربوطه به تایید اعضاء نرسید و مصوب نشد، تصریح کرد: پرونده واحدهای نانوایی متخلف مطرح شده در کارگروه مربوطه برای رسیدگی به اداره صمت ارجاع شد.

جلالی با اشاره به تشکیل کارگروه فرعی متشکل از اداره غله، اتحادیه نانوایان، مرکز بهداشت و اداره صمت برای بررسی و تست کیفیت آرد توزیعی در شهرستان، یادآور شد: موضوع اعطای وام چهار درصدی به واحدهای نانوایی شهرستان با مهلت ثبت نام از طریق سامانه تا آبان ماه سال جاری از طریق اتحادیه مربوطه پیگیری و اطلاع رسانی شد.

کلید واژه :

ممنوعیت کیسه های پلاستیکی

،

نانوایی

،

آبادان

ثبت نظرات
captcha