کد خبر : ۳۴۵۴۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

استاندار: علت وقوع حادثه ریلی قطار زاهدان- تهران هنوز اعلام نشده است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: علت وقوع حادثه خروج قطار زاهدان - تهران از ریل در محدوده ایستگاه شورو همچنان توسط کمیته تحقیقات در دست بررسی است و نتیجه آن…

استاندار: علت وقوع حادثه ریلی قطار زاهدان- تهران هنوز اعلام نشده است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، احمدعلی موهبتی اظهار داشت: گزارش تکمیلی و نتیجه تحقیقات کمیته کارشناسی به دادستانی اعلام می شود و از آن طریق به اطلاع عموم خواهد رسید.

وی با قدردانی از تلاش همه دستگاههای اجرایی خدمات رسان در حادثه گفت: بعد از بروز این حادثه تلخ ریلی، نخستین واحد اورژانس مستقر در منطقه به سرعت در محل حضور یافته و بعد از چهار دقیقه از بروز حادثه موضوع را از طریق بی سیم اعلام کرده و مردم نیز به کمک آمدند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: لطف الهی در این حادثه بسیار مشهود است بطوری که لوکوموتیوهای موجود در ریل همانند طناب با مراقبت از واگن های این قطار از بروز حادثه شدید که امکان کشته شدن بیش از ۱۰۰ نفر بود، جلوگیری کردند.

وی با ابراز همدردی و تسلیت به خانواده درگذشتگان و آرزوی سلامتی برای مجروحان این حادثه تلخ بیان کرد: مردم و نیروهای امدادی در این حادثه بسیار خوب پای کار آمدند به طوری که با برنامه ریزی مدیریت ستاد بحران استان با وجود فاصله ۱۰۰ کیلومتری حادثه تا شهر زاهدان عملیات خدمات رسانی و انتقال مصدومان و مسافران در مدت زمانی چهار ساعته به اتمام رسید.

موهبتی افزود: در این حادثه همه دستگاه های خدمات رسان عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان نظیر هلال احمر، بهداشت و درمان، راهداری و آتش نشانی بسیار خوب پای کار آمدند و به ارائه خدمات به هموطنان حادثه دیده پرداختند.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: در این حادثه تلخ علاوه بر اعزام بیش از ۵۰ دستگاه آمبولانس و ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس، خلبان بالگرد امداد و نجات که از عصر به بعد هر روز اجازه پرواز ندارد با جسارت و از خودگذشتگی در شب به خدمات رسانی به هموطنان پرداخت.

وی با تقدیر از مردم محلی و دستگاه های خدمات رسان افزود: نتیجه اقدامات همه دستگاه ها در این حادثه ریلی مطلوب بوده بطوری که از مجموع ۱۵۷ مصدوم اولیه حادثه هم اینک تنها چهار نفر در بیمارستان خاتم الانبیاء(ع) زاهدان بستری هستند.

موهبتی تصریح کرد: آنچه که در این حادثه روح و روان مردم را رنجش داده اطلاع رسانی های غلط و کذب توسط برخی افراد در فضای مجازی و بعضی رسانه هاست که در این رابطه از مردم عزیز در خواست می شود اطلاعات صحیح و لازم را از مسئولان دست اندرکار و رسانه های رسمی کشور بدست آورند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه جلوگیری از وقوع حوادث بسیار با اهمیت است گفت: علت بروز این حادثه در ابعاد مختلف از جمله فنی در دست بررسی قرار دارد و به محض اعلام دقیق علت آن از طریق رسانه ها اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش ایرنا عصر چهارشنبه سوم مهر قطار مسافربری زاهدان- تهران پس از طی حدود ۱۰۰ کیلومتر از ایستگاه راه آهن زاهدان، در ۲ کیلومتری ایستگاه "شورو" از ریل خارج شد و بر اثر واژگونی تعدادی از واگن های آن، چهار نفر کشته و ۱۵۷ نفر مجروح شدند.

کلید واژه :

حادثه ریلی قطار زاهدان

،

تهران

،

حادثه قطار زاهدان

ثبت نظرات
captcha