کد خبر : ۳۴۵۴۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی آب و فاضلاب به کار خود پایان داد

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی آب و فاضلاب که با هدف معرفی توانمندی های داخلی صنعت آب و فاضلاب کشور از روز دوشنبه گذشته کار خود را آغاز کرده بود امروز و در آخرین…

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی آب و فاضلاب به کار خود پایان داد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، پانزدهمین نمایشگاه بین المللی آب و فاضلاب در حالی نخستین روز خود را با حضور معاون آب و آبفای وزارت نیرو آغاز کرد که وزیر نیرو به عنوان عالی ترین مقام اجرایی صنعت آب و فاضلاب برای همراهی رئیس جمهوری به کشور ارمنستان سفر کرده بود.
گرچه حضور قاسم تقی زاده خامسی به عنوان معاون وزیر در امور آب و فاضلاب مراسم افتتاح نمایشگاه را رسمیت بخشیده بود اما نبود وزیر در آغازین روز نمایشگاه را تحت تاثیر قرار داده بود. پانزدهمین نمایشگاه بین المللی آب و فاضلاب کشور به هر تقدیر کار خود را از دوشنبه گذشته آغاز کرده بود تا توانمندی های داخلی صنعت آب و فاضلاب را به رخ کشد.
حضور بیش از ۴۱ شرکت دانش بنیان در این دوره از نمایشگاه نوید دهنده روزهای سرشار از موفقیت پیش روی صنعت آب و فاضلاب بود، صنعتی که به واسطه ارتباط مستقیم با زندگی انسانها اثرات قابل توجهی بر شئون زندگی ما ایرانیان دارد.
گرچه در روزهای برگزاری این نمایشگاه بسیار مهم کمتر مقام های کشوری به خصوص وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر جهاد کشاورزی به دلیل ارتباط تنگاتنگ با این صنعت از آن دیدن نکردند اما میزان حضور متخصصان و دانشجویان این کمبود را تا حد زیادی جبران کرده بود.
به هر تقدیر پانزدهمین نمایشگاه بین المللی آب و فاضلاب در روز آخر با حضور وزیر نیرو چهره ای دیگر پیدا کرد و شرکت های حاضر در نمایشگاه به خوبی از حضور چندین ساعته وزیر استقبال کرده و هریک سعی داشتند توانایی های تولیدی خود را به دید وزیر برسانند.
رضا اردکانیان به عنوان وزیر نیرو در جمع خبرنگاران از این دستاورد شرکت ها استقبال کرد و آن را نشان توانمند بودن داخلی ها برابر مشکلات ارزیابی کرد. وی پس از دیدار از چند غرفه نمایشگاه پانزدهم به میان مدیران این شرکت ها آمد و در نشست همدلی با آنان از تقسیم بندی بخش خصوصی و دولتی انتقاد کرد و آن را عاملی در از بین رفتن ظرفیت ها دانست.
اردکانیان گفت: همه کسانی که حریم خصوصی خود را به وسعت مرزهای کشور کنند و بدون هیچ چشم داشت طمع کارانه ای در آبادی آن کوشا باشند یک خانواده واحد هستند که می توانند در کنار یکدیگر بر مشکلات غلبه کنند.
وی با اذعان به وجود مشکلات، بخشی از آنها را ناشی از ناکارآمدی اداری و بخشی را ناشی از زیاده خواهی و طمع دیگران دانست و گفت: همه کسانی که حریم خصوصی خود را به مرزهای کشور گسترش دهند باید مقابل زیاده خواهی ها مانند یک خانواده ایستادگی کرده تا موفقیت را در آغوش بکشند.
وزیر نیرو به تحریم ها اشاره کرد و افزود: باید با کمک و همدلی یک دیگر از خاکستر تحریم ها ققنوس وار بیرون آمده و کشور را از وابستگی به زنجیر اسارت بار نفت برهانیم.

کلید واژه :

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی آب و فاضلاب

،

نمایشگاه بین المللی آب و فاضلاب

،

نمایشگاه آب و فاضلاب

،

آب و فاضلاب

ثبت نظرات
captcha