کد خبر : ۳۴۵۴۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چگونه میکروب ها را به شکل کامل از دستان خود پاک کنید

شستن دست ها بخش مهمی از سلامتی افراد و مبارزه با بیمار شدن است. اگرچه شستشوی دست ها بسیار ساده به نظر می رسد اما اما بسیاری از افراد در شستشوی دست های خود مشکل دارند و نمی توانند دستهای خود را به درستی بشویند به عبارتی نمی دانند که دست های خود را درست نشسته اند.

چگونه میکروب ها را به شکل کامل از دستان خود پاک کنید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شستن دست ها بخش مهمی از سلامتی افراد و مبارزه با بیمار شدن است. اگرچه شستشوی دست ها بسیار ساده به نظر می رسد اما اما بسیاری از افراد در شستشوی دست های خود مشکل دارند و نمی توانند دستهای خود را به درستی بشویند به عبارتی نمی دانند که دست های خود را درست نشسته اند.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، اگر فقط چند ثانیه دستان خود را شستشو می دهید یا اگر دستان خود را درست خشک نمی کنید یا حتی اگر از مواد شوینده استفاده نمی کنید وقت آن است که در اسرع وقت روش خود را تغیر دهید.

پوست ما محل مناسبی برای سکونت میکروب ها است. باکتری ها و ویروس هایی که باعث سرماخوردگی ، آنفولانزا و بیماری هایی مثل اسهال می شوند می توانند روی دستان ما سکونت کنند و منتظر فرصتی برای آلوده کردن اشخاص هستند. هر وقت دستان خود را جلوی دهان خود بگیرید و عطسه کنید میکروبها را مهمان دستان خود کرده اید.

اگر سرما خورده اید و با دستان آلوده چشم ها، دهان و بینی خود را لمس می کنید یا غذا می خورید ، در واقع زمینه را برای ورود میکروب ها به بدن خود فراهم کرده اید. اما چگونه باید دست و صورت خود را بشویید که جلوی ورود هر نوع میکروب به بدن خود را سد کنید؟

_دمای آب را ملایم کنید. آب بسیار گرم یا خنک درست عمل نمی کند و استفاده از آن می تواند بی فایده باشد

 _حتما از صابون استفاده کنید. لازم نیست صابون شما حتما آنتی باکتریال باشد

_آب را ببندید و به مدت 20 ثانیه بین انگشتان و پشت دست ها را ماساژ داده و شستشو دهید. اغلب افراد پس از 10 ثانیه دست از نظافت دست خود می کشند

_دستان خود را بشویید

_دستان خود را خشک کنید ، زیرا میکروب ها به دست های مرطوب می چسبند. می توانید با هوا دستتان را خشک کنید یا از یک حوله تمیز استفاده کنید

_اگر دست های خود را زیاد شستشو دهید، هر از گاهی مرطوب کننده بزنید تا پوست شما بیش از حد خشک و ترک نشود

کلید واژه :

شستن دست

،

میکروب

،

بهداشت

ثبت نظرات
captcha