کد خبر : ۳۴۵۴۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

وزرای بهداشت ۲۲ کشور جهان به تهران می آیند

مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت، از برگزاری اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی در اواخر مهر ۹۸ به میزبانی تهران خبر داد.

وزرای بهداشت ۲۲ کشور جهان به تهران می آیند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محسن اسدی لاری، با بیان اینکه اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، همه ساله در ماه اکتبر در یکی از کشورهای منطقه عضو منطقه مدیترانه شرقی یا دفتر مرکزی منطقه ای در قاهره تشکیل می شود، افزود: امسال این اجلاس از ۲۲ تا ۲۵ مهرماه سال جاری ( ۱۴ تا ۱۷ اکتبر ۲۰۱۹) در تهران برگزار می شود و می توان از آن به عنوان بزرگترین و مهمترین گردهمایی بهداشتی در منطقه مدیترانه شرقی نام برد.

دبیر شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی گفت: موضوعات مهم بهداشتی در سطح کشورهای منطقه در قالب اسناد مورد بررسی قرار می گیرند و خروجی این اسناد در قالب قطعنامه، نقشه راه، تصمیمات و اقدامات مصوب و برنامه عملیاتی به کشورها جهت سیاستگذاری و برنامه ریزی در سطوح کشوری ارائه می شود که به موجب آن  کشورهای عضو، خود را متعهد به اجرای مفاد آن اسناد می دانند.

اسدی لاری، برگزاری این اجلاس را فرصت مناسبی برای گفتگوهای دوجانبه وزرای بهداشت کشورهای شرق مدیترانه دانست.

دبیر شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت کشورهای عضو منطقه مدیترانه شرقی خاطرنشان کرد: این اجلاس با همراهی سازمان جهانی بهداشت و با حضور دکتر تدروس، رییس سازمان جهانی بهداشت در تهران و نمایندگان کشورهای عضو منطقه مدیترانه شرقی شامل افغانستان، بحرین، جیبوتی، مصر، ایران، عراق، اردن، کویت، لبنان، لیبی، مراکش، عمان، پاکستان، فلسطین، قطر، عربستان سعودی، سومالی، سودان، سوریه، تونس، امارات متحده عربی و یمن در تهران برگزار می شود.

اسدی لاری در ادامه گفت: در طول بازه زمانی۲۲ تا ۲۵ مهر ۹۸ و برگزاری این اجلاس، همایش ها و بازدیدهایی با هدف معرفی دستاوردهای نظام سلامت کشورمان نیز برگزار می شود.

وی همچنین گفت: اجلاس سالیانه کشورهای عضو منطقه مدیترانه شرقی، یکی از مهمترین رویدادهای منطقه ای در راستای تصمیم سازی و تنظیم سیاست های سلامت منطقه است.

جمهوری اسلامی ایران برای چهارمین بار میزبان این اجلاس مهم منطقه ای است.

کلید واژه :

وزرای بهداشت

ثبت نظرات
captcha