کد خبر : ۳۴۵۴۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

روش های مقابله با بحران کم آبی در سنگاپور

امروزه یک چهارم از جمعیت جهان، در مناطقی زندگی می کنند که برای دسترسی به آب سالم، مشکلات زیادی متحمل می شوند و به عقیده کارشناسان مصرف بشر بیش از قابلیت زمین برای جایگزینی منابع مصرف شده است.

روش های مقابله با بحران کم آبی در سنگاپور

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از سی ان ان، افزایش سرعت شهرنشینی و بالا رفتن دمای جهانی، دسترسی به منابع طبیعی آب را در آینده به طور فزاینده ای سخت تر خواهد کرد.

در کشور سنگاپور، بیش از 5 میلیون نفر زندگی می کنند و بااینکه مخازن آب و منابع آبی بسیاری دارد(بلندترین آبشار سرپوشیده جهان و گرداب باران که در آن، 10 هزار گالن آب در هر دقیقه پمپ می شود)، اما به آب بازیافت شده و واردکردن آب از کشورهای همسایه وابسته است.

سنگاپور روزانه حدود 430 میلیون گالن آب مصرف می کند و انتظار می رود که این عدد در چهار دهه آینده دو برابر شود.

این میزان مصرف، مشکلات زیادی در این منطقه ایجاد و نگرانی درباره کمبود آب جهانی را بیشتر خواهد کرد. بنابراین، کشور سنگاپور در حال ساخت فناوری های جدید برای مقابله با این مشکل است.

در این کشور، 40 درصد آب مصرفی وارد می شود و به دلیل تغییرات آب و هوایی کنونی، در آینده دسترسی به آب کمتر خواهد شد.

یکی از راه حل های سنگاپور برای مقابله با کمبود آب، تولید اسفنج کوچک و سیاه، به نام هواژل الیاف کربن، محصول شرکت EcoWorth است که می تواند پساب را در مقیاس گسترده تمیز کند. این اسفنج، 190 برابر وزن خود، ضایعات، آلاینده و ریز پلاستیک ها را جذب می کند.

آندره استولتز، مدیرعامل  این شرکت اظهار کرد: فناوری جدید خود را ابتدا در سنگاپور اجرا و سپس آن را در مقیاس جهانی معرفی می کند.

روش دیگر مقابله با کمبود آب در سنگاپور، دستگاه فیلتراسیون قابل حمل با وزن سبک، محصول شرکت WateRoam است که می تواند آب آشامیدنی تمیز برای بیش از 75 هزار نفر در سراسر جنوب شرقی آسیا را تامین کند. یکی از مهم ترین ویژگی این محصول، سادگی آن است.

این دستگاه تصفیه آب، کوچک تر از پمپ دوچرخه است و می تواند آب تمیز برای روستاهایی با جمعیت 100 نفر را تا دو سال تامین کند.

کلید واژه :

بحران کم آبی

،

سنگاپور

،

بحران

،

کم آبی

ثبت نظرات
captcha