کد خبر : ۳۴۵۴۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

خط لوله انتقال آب از سد ماملو به پیشوا

خطوط اختصاصی انتقال آب از سد ماملو به شهرستان پیشوا ۱۰ کیلومتر است که کار اجرایی از نیمه دوم آبان آغاز خواهد شد.

خط لوله انتقال آب از سد ماملو به پیشوا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علیرضا کارگری مدیر آبفا حنوب شرق استان تهران در سالن جلسات شورای شهر پیشوا اظهار کرد:در تابستان به خاطر مشکلات کمبود آب در پیشوا مکاتبه ای نکردیم مهمترین کار ما با همه مشکلات ۲ حلقه چاه و لوله گذاری حفاری صورت گرفته و در حال انجام است دوماه دیگر این دو چاه وارد مدار می شود، تملک زمین و مجوز آن کار سختی است و کار اصلی ما طرح سد ماملو است.

وی افزود: در پیشوا ۱۰ کیلومتر لوله گذاری خواهد شد لوله ها کاملا در مقابل زلزله مقاوم هستند که عمر مفید آن بیش از ۵۰ سال است.

کارگری عنوان کرد: تا پایان امسال کار لوله گذاری تمام شده و در عید سعید فطرتخصیص آب ماملو به پیشوا خواهد رسیدتاکنون ۳ کیلومتر لوله گذاری کردیم این کار در استان اولویت است و حتما انجام می شود.

علیرضا کارگری بیان کرد: نیمه دوم آبان کار اجرایی را با حلقه چاه انجام می دهیم از دو جبهه بالا و پایین شروع می کنیم آب مخزن ۲۰۰۰ با آب چاه ها تلفیق می شود و کل شهر پیشوا مشکل کمبود آب نخواهیم داشت اگر مشکلی رخ دهد ما به یک تصفیه خانه وصل هستیم و  بهره برداری ۶۵ کیلومتر در بالادست کار کردیم.

مدیرعامل آبفا جنوب شرق استان تهران تصریح کرد: حدود ۲ میلیون متر مکعب آب تخصیص یافته ماملو است که همین حق آبه این منطقه می باشداختصاص لوله گذاری در پیشوا ۱۰ کیلومتر است که تا پایان سال جاری به پایان می رسد و عید فطر آب ماملو به پیشوا خواهد رسید.

کارگری اذعان کرد: پیشوا مانند تنه درخت است و محل بهره برداری را شروع و تست می کنیم و طبق برنامه زمان بندی رصد خواهد شدمردم همکاری کردند ویک روز سازمان ما تعطیل نشده هیچ آبی یک روز قطع نشده و طبق برنامه شب هم کار خواهیم کرد.

علیرضا کارگری در پایان خاطرنشان کرد:در تشریفات پیمانکار هم خواهیم گرفت و کار را ادامه خواهیم داد آب شهرهای جنوب شرق استان تهران براساس نیاز مردم و سرانه سالیانه  توزیع خواهد شد.

کلید واژه :

انتقال آب ماملو

،

پیشوا

،

انتقال آب ماملو به پیشوا

ثبت نظرات
captcha