کد خبر : ۳۴۵۴۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب بدون هدر رفت

یکی از شرکت های فناور کشور با تلاش و همت متخصصان خود توانست، دستگاه تصفیه آب بدون هدر رفت و پساب را طراحی و تولید کند.

طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب بدون هدر رفت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک شرکت ایرانی توانسته با بهره گیری از دانش متخصصان داخلی، آب تصفیه شده و سالم که اساس زندگی همه موجودات روی زمین است را بدون هدر رفت در دسترس همگان قرار دهد و این دستگاه به زودی با برندی ایرانی به دنیا معرفی می شود.

اگرچه از بدو ابداع تصفیه آب سیستم RO بیش از ۵۰ سال می گذرد اما تاکنون تحول علمی ارزشمندی برای حذف دور ریز آن صورت نگرفته است.

دستگاه تصفیه آب بدون پساب سیستم به همت جوانان سمنانی تولید شده است و این دستگاه با حمایت و پشتیبانی مرکز رشد علم و فناوری سمنان بعد از سالها تحقیق و پژوهش در حوزه تکنولوژی جدید و تکنیک ساخت دستگاه های تصفیه آب موفقیت چشمگیری داشته است.

عقیل امانی مدیر عامل این شرکت دانش بنیان ایرانی در خصوص دستگاه تصفیه آب، می گوید: این سیستم برای نخستین بار در کشور عرضه شده و در دنیا بی نظیر است.

وی با تاکید بر اینکه، دستگاه تولیدی ما عمر بسیار بالا و مصرف پایینی دارد، افزود: این سیستم دارای گواهی ثبت اختراع، تاییدیه عالی ترین مرجع علمی کشور، گواهی نامه تست آب ورودی و خروجی از سازمان آب و فاضلاب و گواهی آنالیز آب از آزمایشگاه آب و خاک شاهرود است.  

وی اظهارداشت: دستگاه های تصفیه آب خانگی موجود در بازار که با سیستم RO کار می کنند به ازاء هر لیتر آب تصفیه مقدار ۳ لیتر آب آشامیدنی را هدر می دهد و آن را به فاضلاب منتقل می کند. اما دستگاه تولیدی ما هدر رفت آب ندارد و تمام مراحل تولید آزمایشی و مراحل اتوماسیون دستگاه با موفقیت صورت گرفته و هم اکنون وارد بازار شده است.

به گفته مدیر عامل شرکت آرین سیستم، عملکرد این دستگاه تصفیه ساده بنظر می رسد اما از پیچیدگی بسیار علمی و تجربی برخوردار است.

وی با بیان اینکه، عملیات این سیستم جدید را به دو بخش می توان تقسیم کرد، افزود: موتور پرقدرت که علاوه بر تامین فشار آب مورد نیاز دستگاه از یک طرف و عمل تزریق دور ریز دستگاه با فشار لازم بدون برگشت به لوله آب خام از طرف دیگر تامین می کند بخش نخست این دستگاه است.

وی ادامه داد: در بخش دوم در واقع عملیات بازچرخانی دور ریز در یک سیکل نیمه بسته با آب خام مخلوط می شود و امکان مجدد آن به دستگاه نیز کم اثر و حتی بی اثر می شود. به طوری که نه تنها عملیات فیلتراسیون دستگاه به خوبی صورت می گیرد و صدمه ای به بار نمی آورد بلکه دو منظوره بودن فشار موتور نیز، به لوله آب شهری فشار مضاعف وارد نمی کند.

امانی گفت: دستگاه مذکور پس از تصفیه، آب را به صورت آب قلیایی و Ph نرمال در می آورد و متناسب با سوخت و ساز بدن آب را تصفیه می کند و ظرفیت تولید این دستگاه، ۲۰۰ لیتر در روز است.

کلید واژه :

طراحی و ساخت

،

دستگاه تصفیه آب بدون هدر رفت

،

دستگاه تصفیه آب

،

تصفیه آب

ثبت نظرات
captcha