کد خبر : ۳۴۵۴۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مرگ زودرس کودکان در مناطق آلوده

نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد کودکانی که در هوای آلوده تنفس می کنند، 50 درصد بیش از سایرین ممکن است در همین دوران کودکی و پیش از آنکه بزرگ شوند جان خود را از دست بدهند.

مرگ زودرس کودکان در مناطق آلوده

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد کودکانی که در هوای آلوده تنفس می کنند، ۵۰ درصد بیش از سایرین ممکن است در همین دوران کودکی و پیش از آنکه بزرگ شوند جان خود را از دست بدهند. 

محققان نزدیک به هشت میلیون کودک متولد شده در انگلستان و ولز را بین سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۲ تحت بررسی قرار دادند و درنهایت مشخص شد، آلودگی هوا به میزان قابل توجهی کودکان را در معرض خطر قرار می دهد. 

آنها دریافتند نوزادان متولد شده در مناطق آلوده بین ۳۰ تا ۵۰ درصد بیش از نوزادانی که در هوای پاک به دنیا می آیند و رشد می کنند، در معرض مرگ زودرس قرار دارند.

تحقیقات جداگانه آلودگی ناشی از ترافیک را به ایجاد اختلال عملکرد ریه در جوانان مرتبط کرده است.

یک مطالعه مهم نیز نشان داده است که آلودگی هوا خطر مرگ نوزادان در سال اول زندگی را افزایش می دهد.

کارشناسان از مدت ها قبل هشدار داده اند که آلودگی هوا برای سلامتی خطر دارد، اما تحقیقات جدید حاوی برخی از عجیب ترین یافته ها در مورد میزان این آسیب است.

محققان دانشگاه کاردیف دریافتند که سه آلاینده هوا به طور جداگانه خطر مرگ نوزادان را بالا می برند؛ دی اکسید نیتروژن (NO2) که از اتومبیل های دیزلی منتشر می شود، یکی از این آلودگی های خطرناک است.

کلید واژه :

آلودگی هوا

،

مرگ زودرس کودکان

،

مناطق آلوده

ثبت نظرات
captcha