کد خبر : ۳۴۵۴۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

مرگ مشکوک 200 دلفین در سواحل آفریقا

شبکه خبر سی بی اس نیوز آمریکا روز شنبه گزارش داد که حدود 200 دلفین خود را به ساحل جزیره کیپ ورده در غرب آفریقا رسانده و به صورت مشکوک جان خود را از دست دادند.

مرگ مشکوک 200 دلفین در سواحل آفریقا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، این گزارش به نقل از انجمن محیط زیست کیپ ورده (بایوس) اعلام کرد که از یکشنبه گذشته تا امروز حدود 200 دلفین از نوع "کله خربزه ای" در اقدامی انتحاری خود را به ساحل رسانده و هیچ تلاشی برای بازگشت به آب نکردند تا بیمرند.

این گزارش حاکی است که اگرچه این پستانداران دریایی مصرانه خود را به ساحل جزیره "بوآ ویستا" در کشور کیپ ورده به خشکی زدند اما ساکنان این جزیره و به ویژه گردشگران بین المللی نیز سعی کردند آنها را به دریا بازگردانند، با این وجود تلاش های انسانی نتیجه نبخشید و تا کنون نزدیک 200 تای آنها جان خود را از دست دادند.

مقامات رسمی این کشور تاکنون موفق شدند 136 دلفین را با کمک بولدوزر دفن کرده و هنوز تعداد زیادی از آنها همچنان به خشکی می آیند تا جان خود را از دست بدهند.

یک موسسه تحقیقاتی در اسپانیا تاکنون حدود 50 مورد از دلفین ها را جمع آوری کرده تا علت این اقدام دسته جمعی آنها را بررسی کند، به همین دلیل حتی چهار مورد از آنها را در یخچال های بزرگ در حالت انجماد حفظ کردند تا بهتر بتوانند مطالعات آینده در این خصوص را مدیریت کنند.

براساس این گزارش در ماه فوریه (بهمن) گذشته نیز 300 مورد از این دلفین ها دست به اقدامی مشابه زده و جان باخته بودند.

کلید واژه :

مرگ مشکوک دلفین

،

سواحل آفریقا

،

دلفین

ثبت نظرات
captcha