کد خبر : ۳۴۵۴۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سد مراش موافقت نامه محیط زیستی دارد

مدیر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: امکان ندارد سدی بدون مجوز زیست محیطی ساخته شود و سد مراش موافقت نامه محیط زیست و مجوز…

سد مراش موافقت نامه محیط زیستی دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی عباسی افزود: عدم صدور مجوز نهایی به دلیل نظارت در پروژه است و  در این میان محدوده ماهنشان و انگوران جزو فقیرترین مناطق در زمینه آبی، فاقد دشت، آبخوان و آب زیر زمینی است.

این مسئول ادامه داد: آب موجود در ماهنشان از طریق چاههایی که آب زیر قشری دارند در حال استفاده است که  از این آب می توان  برای کشاورزی استفاده کرد، اما  برای شرب کیفیت مناسب را ندارد و سد مراش بهترین منبع آبی برای آینده شهرستان ماهنشان، دندی و روستاهای اطراف است.

مدیر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی شرکت آب منطقه ای زنجان با بیان اینکه آب ماهنشان تحت تاثیر رودخانه و آب های روان است، گفت: این آبها چه از نظر کمی و چه کیفی تحت تاثیر بارش های فصلی است.

وی اضافه کرد:آب  منطقه ماهنشان در تابستان کاهش می یابد و از نظر کیفی نیز خاصیت خود را از دست می دهد  و با توجه به وضعیت بارش ها آب های موجود قابل اتکاء نیستند.

عباسی  افزود:  فعالیت انسان همواره محیط زیست را تحت تاثیر قرار می دهد و در ارتباط سد هم می تواند این تاثیر را داشته باشد.

وی  اظهار داشت:  سد سازی در راستای بهبود شرایط زیست محیطی انجام می شودد و  با وجود مخاطرات موجود، آب به همراه خود بهبود شرایط زیست محیطی را به ارمغان می آورد.

 بنا بر اعلام مسئولان شرکت آب منطقه ای زنجان، تاکنون ۱۶۷ میلیارد تومان برای سد مراش هزینه شده  که پیش بینی می شود ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این سد هزینه شود.

کلید واژه :

سد مراش

،

موافقت نامه محیط زیستی

،

محیط زیست

ثبت نظرات
captcha