کد خبر : ۳۴۵۴۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

خطر ۴۰۰ تکه زباله فضایی ماهواره هندی

مدیر ناسا، یک ماهواره هندی که از کار افتاده است، ۴۰۰ تکه زباله فضایی در مدار تولید کرده که این امر باعث می شود سلامت فضانوردان "ایستگاه فضایی بین المللی" به خطر بیفتد. در میان این زباله ها ۶۰ تکه وجود دارد که بزرگ تر از ۱۵ سانتی متر هستند.

خطر ۴۰۰ تکه زباله فضایی ماهواره هندی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مدیر ناسا به تازگی اعلام کرده که بقایای یک ماهواره هندی جان فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی را تهدید می کند.

به نقل از انگجت، بنابر اعلام "جیم برایدنستاین" (Jim Bridenstine) مدیر ناسا، یک ماهواره هندی که از کار افتاده است، ۴۰۰ تکه زباله فضایی در مدار تولید کرده که این امر باعث می شود سلامت فضانوردان "ایستگاه فضایی بین المللی" به خطر بیفتد. در میان این زباله ها ۶۰ تکه وجود دارد که بزرگ تر از ۱۵ سانتی متر هستند.

چون این ماهواره پایین "ایستگاه فضایی بین المللی" بوده است، ۲۴ تکه از زباله های آن به بالای این ایستگاه هدایت شده و خطری برای فضانوردان آن ایجاد کرده است.

" جیم برایدنستاین" اظهار کرد، این موضوع از نظر ما پذیرفته نیست و ناسا باید نسبت به اثرات خطرناک این فضاپیما خیلی شفاف تر باشد.

در تاریخ ۲۷ مارس سال جاری "نارندرا مودی" (Narendra Modi) نخست وزیر هند در یک سخنرانی تلویزیونی گفت که یک فروند موشک ساخت این کشور توانسته یک ماهواره فعال در فضا را هدف قرار دهد و منهدم کند.

تاکنون فقط آمریکا، روسیه و چین از فناوری حمله موشکی به ماهواره ها برخوردار بودند و هند چهارمین کشوری است که به این مهم دست یافته است.

این در حالی است که دولت هند اعلام کرده بود بقایای انهدام این ماهواره به اندازه ای کم است که طی چند هفته به زمین باز خواهد گشت.

ناسا اعلام کرده که طی ۱۰ روز گذشته میزان خطری که فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی را تهدید می کند به ۴۴ درصد رسیده.

برایدنستاین در نهایت گفت: هنوز فضانوردان این آزمایشگاه فضایی ایمن هستند و خوشبختانه این زباله ها به زمین باز خواهند گشت.

کلید واژه :

زباله فضایی

،

ماهواره هندی

،

فضانوردان

،

ایستگاه فضایی بین المللی

ثبت نظرات
captcha