کد خبر : ۳۴۵۴۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بخشی از خسارات سیلاب اخیر ناشی از سوء مدیریت های گذشته است

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: بخشی از خسارات سیلاب اخیر ناشی از سوء مدیریت های گذشته بوده و به نظر می رسد مجلس از بعد نظارتی بایستی در این موضوع وارد شود.

بخشی از خسارات سیلاب اخیر ناشی از سوء مدیریت های گذشته است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی ابراهیمی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مرکزی که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در اراک برگزار شد، اظهار داشت: خسارت های وارد شده ناشی از سیل به مردم به نحوی نیست که تأمین آن از عهده دولت برآید، حتی دولت نمی تواند بخش کمی از خسارت را تأمین و جبران کند.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی افزود: با قول و وعده ها، مردم امیدوار می شوند و چون مراجعه می کنند و چیزی حاصل نمی شود، در نهایت بدبینی ایجاد می شود.

ابراهیمی ادامه داد: پیشنهاد می دهم موضوع در صورت موافقت رئیس مجلس و با اذن مقام معظم رهبری، بخشی از این خسارت ها از محل صندوق توسعه ملی تأمین شود.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حوادث اخیر تجربه ای شد بر تصمیمات اشتباهی که گذشتگان گرفته اند و برخی سو مدیریت ها که هم اکنون اعمال می شود.

ابراهیمی با اشاره به اینکه در اتفاقاتی که در سیلاب اخیر در برخی استان ها رخ داده ابهاماتی وجود دارد، بیان داشت: اقدام عوامل مدیریتی در دست اندازی به طبیعت در گذشته و سو مدیریت در موضوع بحران باعث شده که این آسیب ها و خسارت ها بیشتر از آنچه طبیعی است ایجاد شود.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است که از سوی رئیس مجلس به عنوان بعد نظارتی در مجلس شورای اسلامی با تشکیل یک تیم متخصص نسبت به این مسائل رسیدگی شود.

وی ادامه داد: نمی توانیم باور کنیم طی سال های گذشته همه ساخت و سازها در حریم رودخانه ها بدون مجوز صورت گرفته، لذا کسانی که مجوز دادند، کسانی که اقدام به ساخت و ساز کردند و کسانی که برخورد نکردند باید شناسایی شوند.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه در کشور وقتی مسئولیت ها تمام می شود خیلی شاهد برخوردی نیستیم. توسط مجلس در این زمینه باید تمهیدات لازم اندیشیده شود و قطعا نمایندگان هم حمایت خود را اعلام می کنند.

کلید واژه :

سیلاب

ثبت نظرات
captcha