کد خبر : ۳۴۵۳۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شهر الهایی در محاصره سیلاب قرار گرفت

بخشدار مرکزی اهواز با اشاره به محاصره شدن شهر الهایی در بخش مرکزی اهواز در سیلاب از صدور اخطار تخلیه برای دو روستای این بخش خبر داد.

شهر الهایی در محاصره سیلاب قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، علی بلمچی شرایط این بخش اهواز در شرایط هجوم سیلاب های ویرانگر به خوزستان را بسیار اضطراری توصیف کرد و گفت: روستاهای مسیر بامدژ به طور کامل تحت تأثیر سیلاب قرار گرفته و روستاهای این مسیر تخلیه شده اند.

وی افزود: هم اکنون روستاهای شهر الهایی این بخش نیز در محاصره سیلاب قرار گرفته اند و حداقل ۱۰ روستا به صورت جدی در معرض ورود سیلاب قرار گرفته اند.

بلمچی با اشاره به اینکه برای دو روستای قلعه سحر و خلاف ۲ اخطار تخلیه صادر شده است، عنوان کرد: مکان اسکان اضطراری برای همه سیلاب زدگان روستاهای این بخش در نظر گرفته شده است. همچنین محل های اسکان راهیان نور نیز در اختیار اسکان مردم سیلاب زده قرار گرفته است.

بخشدار مرکزی اهواز در خصوص شرایط خاص این بخش در زمینه سیلاب عنوان کرد: بخش مرکزی اهواز یک بخش بسیار ویژه است چرا که از آن سه رودخانه بزرگ استان عبور می کنند و به عبارتی روستاها در میان این سه رودخانه محصور هستند.

بلمچی افزود: رودخانه های کارون، کرخه و دز از این بخش عبور می کنند و آورد هر سه رودخانه در زمان فعلی به بالاترین سطح خود رسیده است. سیل بندهایی که در این روستاها از بهمن ماه ساخت آنها شروع شد یا اینکه تخریب شده اند و یا اینکه آب از سطح آنها گذر کرده است.

وی با اشاره به اینکه این بخش تقریباً از سه مسیر به نام های الهایی، بامدژ و کرخه تشکیل شده است، تصریح کرد: روستاهای بامدژ بیشترین بحران ممکن را دارند و همه آنها در معرض سیلاب هستند. ۱۳ روستای این مسیر تخلیه شده اند و آب حتی به درون منازل ۱۰ روستای این بخش نیز نفوذ کرده است.

کلید واژه :

شهر الهایی

،

محاصره سیلاب

،

سیلاب

ثبت نظرات
captcha