کد خبر : ۳۴۵۳۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آب شهرک کرناچی کرمانشاه را فرا گرفت

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه اعلام کرد: با بالا آمدن آب رودخانه «قره سو» آب تعدادی از منازل شهرک «کرناچی» کرمانشاه را فرا گرفت.

آب شهرک کرناچی کرمانشاه را فرا گرفت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مهرداد سالاری افزود: هم اکنون آب وارد 150 واحد مسکونی این شهرک شده و مردم با کمک نیروهای امدادی در حال ترک منازل خود هستند.
وی اظهار کرد: هلال احمر کرمانشاه از قبل اقدام به ایجاد کمپ های اسکان اضطرای کرده و مردم آسیب دیده در این مکانها اسکان پیدا می کنند.
معاون استاندار کرمانشاه همچنین گفت: شهرک جانبازان کرمانشاه نیز در معرض آبگرفتگی قرار گرفته ولی آب تاکنون وارد منازل مردم نشده است.
وی اضافه کرد: قبل از بارش های شدید 2 روز اخیر مسئولان استان به ساکنان حاشیه رودخانه قره سو اخطار داده بودند که منازل خود را ترک کنند ولی متاسفانه برخی به این هشدارها توجهی نکردند.
سالاری گفت: به نظر می رسد آب رودخانه قره سو از ساعت 12 امشب روندی کاهشی داشته باشد اما لازم است ساکنان این حاشیه این رودخانه هشیاری لازم را داشته باشند.
شهرک کرناچی در غرب کرمانشاه و در جوار جاده کرمانشاه به سنندج واقع شده است.

**سیل 350 دهنه پل و آبراه استان کرمانشاه را تخریب کرد
استاندار کرمانشاه اعلام کرد که بارش های 48 ساعت گذشته بیش از 350 دهنه پل و آبراه استان را تخریب کرده است.
هوشنگ بازوند عصر امروز به خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: پس از بارش های 2 روز گذشته تاکنون در 52 روستا با مشکل آب شرب روبه رو هستیم که تا پایان وقت امروز مشکل آب 47 روستا برطرف می شود.
وی اعلام کرد که بر اثر این بارش ها هفت روستا در شهرستان هرسین دچار آبگرفتگی شده که خوشبختانه به دلیل اینکه این روستاها پیش از وقوع سیل تخلیه شده بودند، هیچ کس در این موضوع آسیبی ندیده است.
به گفته استاندار کرمانشاه، بارندگی های اخیر به بیش از 70 هزار هکتار از مزارع کشاورزی خسارت وارد کرده که تاکنون برآورد مالی مربوطه انجام نشده است.
بازوند اعلام کرد: سیلاب جاری شده در سطح استان بیش از 350 دهنه پل و اّبراه شکسته و 243 میلیارد تومان به راه ها خسارت وارد کرده است.
وی گفت: بارندگی ها و خسارت های اخیر خوشبختانه تاکنون هیچ خسارت جانی نداشته است.
یک سامانه بارشی قوی از یکشنبه شب وارد آسمان کرمانشاه شد که سبب آبگرفتگی های گسترده در سطح شهرها، روستاها و مزارع کشاورزی استان و ریزش کوه در برخی محورهای اصلی شد.
شدت بارش های استان در 2 روز گذشته در شرق و جنوب شرقی استان از جمله شهرستان های هرسین، کنگاور، صحنه و سنقر بود.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.

کلید واژه :

آب شهرک کرناچی کرمانشاه را فرا گرفت

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha