کد خبر : ۳۴۵۳۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تشریح آخرین وضعیت مناطق سیل زده/ آب شیرگاه و سوادکوه قطع است

سوادکوه - استاندار مازندران با تشریح آخرین وضعیت مناطق سیل زده در استان گفت: اکنون آب شرب شیرگاه و سوادکوه قطع است.

تشریح آخرین وضعیت مناطق سیل زده/ آب شیرگاه و سوادکوه قطع است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، احمد حسین زادگان ظهر سه شنبه در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران در سوادکوه با بیان اینکه همه ارگان های ذیربط با پیش بینی هواشناسی و مدیریت بحران، از ساعات اولیه سیل پای کار حاضر بوده اند، گفت: علاوه بر بارش باران، ذوب شدن برف ها نیز مزید بر علت شد و دبی آب رودخانه تلار بالا رفت.

استاندار مازندران با اشاره به افزایش حجم آب محورهای خطیرکوه، دراسله و آلاشت، میزان ورودی آب را تا ۱۸۰ در ثانیه برشمرد و در رابطه با وضعیت سیمرغ، با بیان اینکه در این سیلاب، آورد چوب بسیاری داشته ایم، افزود: با همکاری سپاه برای آزادسازی مسیر آب، چوب های مسیر جمع شدند.

حسین زادگان با اشاره به نجات دو فردی که در میان سیل مانده بودند، افزود: این دو فرد توسط نیروهای هلال نجات یافتند و این افراد جان خود را برای نجات جان این دو فرد به مخاطره انداختند و این افراد سرمایه های ویژه ما هستند که باید از آنها تجلیل شود.

وی با تأکید بر اولویت حفظ جان بر مال و با اشاره به حجم بالای آب در زیرآب، از جمله اقدامات برای حفط جان مردم به تخلیه خانه های در خطر، قطع برق و گاز اشاره کرد و گفت: در این شهر چند باب منزل و یک پل تخریب و زیر برخی خانه ها خالی شده است.

استاندار مازندران با بیان اینکه در حال حاضر، آب کمی فروکش کرده اما از شدت آن کاسته نشده است، یکی از نقاط مورد توجه در شهرستان سیمرغ را پل گرزین خیل برشمرد و افزود: درصدد هستیم تا آب وارد روستاها نشود و مهم ترین کار برای ما آزاد کردن مسیر آب بوده است.

وی در رابطه با شهر زیرآب با اشاره به انحراف آب رودخانه تلار، از وجود چند نقطه بحرانی در جاده اصلی خبر داد و افزود: به واسطه مسدود بودن مسیر کندوان و هراز، تمام بار ترافیکی بر محور سوادکوه بوده و سعی داریم تا با همکاری ستاد بحران کشور، ریزش های محور کندوان جمع و این مسیر در ساعت آینده باز شود و با این اقدام، ترافیک محور سوادکوه تا حدود ۱۶ درصد کم خواهد شد اما با توجه به ریزش زیاد منطقه هراز بازگشایی آن زمان بیشتری را می طلبد.

حسین زادگان یکی از مشکلات حال حاضر را قطع آب شرب شیرگاه و سوادکوه اعلام کرد و افزود: علاوه بر تلاش نیروها برای رفع قطعی آب، برای نیاز مردم با تانکر آب رسانی انجام می شود.

مقام عالی دولت در استان مازندران با اشاره به مشکل خطوط لوله گاز در دو نقطه، گفت: در حال حاضر به دنبال تثبیت موقعیت هستیم تا خط لوله انتقال قطع نشود.

وی با اشاره به خالی شدن زیر ریل در برخی از نقاط مسیر ریلی، از انتقال مسافران ریلی با اتوبوس خبر داد و افزود: در حوزه ریلی نیز تلاش داریم تا مسیر آب را تغییر دهیم تا آسیب بیشتری وارد نشود.

استاندار مازندران در حال حاضر مهم ترین بخش را تمرکز انحراف رودخانه شهر زیرآب برای حفظ خانه های مسیر عنوان کرد و گفت: در ساعات اولیه سیل، طغیان آب بالا بوده و امکان فعالیت وجود نداشت اما اکنون در حال تغییر مسیر آب هستیم تا خسارت کمتری وارد شود.

وی از جمله خسارات وارده به تخریب چند باب خانه مسکونی، تخریب کامل یک دهنه پل، تخریب راه شهری و برون شهری و زمین های کشاورزی اشاره کرد و گفت: بیان میزان خسارت نیازمند بررسی و برآورد است

کلید واژه :

سیل

،

آب

،

سوادکوه

ثبت نظرات
captcha