کد خبر : ۳۴۵۳۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

انتقال آب شرب از دریای عمان به پنج استان مورد بررسی قرار گرفت

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: طرح انتقال آب شرب از دریای عمان به پنج استان با حضور وزیر نیرو در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.

انتقال آب شرب از دریای عمان به پنج استان مورد بررسی قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، صدیف بدری در تشریح نشست امروز - دوشنبه - کمیسیون عمران مجلس، گفت: نشست امروز این کمیسیون با حضور وزیر نیرو با هدف بررسی وضعیت و برنامه های این وزارتخانه برای انتقال آب شرب از دریای عمان و تامین آب استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد و خراسان رضوی و جنوبی برگزار شد و در این نشست وزیر نیرو گزارشی از وضعیت این طرح ها ارائه کرد.
نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این نشست اعضای کمیسیون عمران نیز توضیحاتی درباره اهمیت اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان به استان های مربوطه ارائه کردند که در نهایت این موضوع مورد توجه قرار گرفت که اولویت کنونی برای اجرای طرح های مربوطه، تامین اعتبار است، از این رو مجلس و دولت باید با هماهنگی لازم در جهت تامین اعتبار گام بردارند.
وی افزود: یکی دیگر از دستور کارهای کمیسیون عمران مجلس، بررسی سوالات شش تن از نمایندگان مجلس از وزیر نیرو بود که در نشست امروز تنها دو سوال قاسم احمدی لاشکی و جلیل رحیمی جهان آبادی مورد بررسی قرار گرفت.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: سوال احمدی لاشکی از وزیر نیرو درباره عملکرد این وزارتخانه در اجرای طرح فاضلاب چالوس بود، همچنین رحیمی جهان آبادی از اردکانیان درباره اجرای طرح انتقال آب به روستاهای منطقه سوالی را مطرح کرد و در نهایت پس از توضیحات وزیر نیرو و نمایندگان سوال کننده، مقرر شد که در نشست هایی میان دو طرف مسائل مطروحه مورد بحث و بررسی قرار گیرد، تا نتایج مورد نظر محقق شود.

کلید واژه :

انتقال آب شرب

،

دریای عمان

ثبت نظرات
captcha