کد خبر : ۳۴۵۳۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سال آینده ۳ شهر خوزستان در معرض تنش آبی خواهند بود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: اگر مصوبات شورای آب و برق استان عملیاتی نشود، تابستان آینده سه شهر ایذه، باغملک و رامهرمز با تنش آبی رو به رو می شوند.

سال آینده ۳ شهر خوزستان در معرض تنش آبی خواهند بود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، کیامرث حاجی زاده عصر دوشنبه در سیزدهمین نشست شورای آب و برق خوزستان در اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به اینکه در ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته خشکسالی های بی سابقه ای در کشور به ویژه خوزستان تجربه شد، بیان کرد: این خشکسالی باعث شد تا سفره های آب های زیرزمینی و چاه های آب شرب در برخی شهرستان ها خشک شوند.

وی با اشاره به مصوبات شورای هماهنگی آب و برق خوزستان گفت: بنا شده تا طرح های کوتاه مدت و میان مدت برای شهرستان ایذه و باغملک انجام و آبرسانی از دریاچه سد کارون سه صورت گیرد؛ همچنین برای شهرستان رامهرمز از سوی شرکت آب و فاضلاب خوزستان دستگاه آب شیرین کن نصب شود و موضوع آب پایدار از طریق تأسیسات بالا دست در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان افزود: بنا شده مصوبات نشست گذشته شورای هماهنگی آب و برق خوزستان که برخی اجرا و بعضی در حال انجام هستند تا پیش از شروع فصل گرما عملیاتی شوند.

وی با اشاره به برقراری خط انتقال آب غدیر گفت: دلیل قطع خط انتقال آب غدیر شکستگی کانال پای پل بر اثر سیلاب های اخیر بود که با تعمیرات سه ماه گذشته، آب این کانال به زودی وارد شبکه می شود.

کلید واژه :

خوزستان

،

تنش آبی

،

آب

ثبت نظرات
captcha