کد خبر : ۳۴۵۳۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

واگذاری جنگل کبودوال با اعتراض مواجه شد

واگذاری پارک جنگلی کبودوال در شهرستان علی آباد از توابع استان گلستان به بخش خصوصی با اعتراض مردمی مواجه شد.

واگذاری جنگل کبودوال با اعتراض مواجه شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، معترضان که خود را حامیان منابع طبیعی و محیط زیست معرفی کرده اند با ارسال متنی به ایرنا اظهار می دارند؛ رسیدگی و مدیریت شهرداری بر کبودوال بهتر از واگذاری آن به بخش خصوصی است.
به اعتقاد این افراد بخش خصوصی بیشتر به فکر درآمدزایی شخصی است و نه تنها خدمات ضعیفی ارائه می دهد بلکه محیط زیست و کیفیت جنگل را دچار مخاطره می کند.
در بخش دیگری از این اعتراض نامه آمده است: پارک جنگلی کبودوال به درخواست شهردار وقت علی آباد از سرجنگلبانی این شهر و پس از طی مراحل قانونی به شهرداری واگذار شد اما اکنون قرار است در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد.
معترضان معتقدند: پارک جنگلی کبودوال طی مدت زمانی که در اختیار شهرداری بوده است با بیشترین مراقبت و کمترین تخریب نگهداری شده اما واگذاری آن به بخش خصوصی شرایط را تغییر می دهد.
به اعتقاد این افراد از سوی دیگر شهرداری علی آباد سالهای زیادی از پارک کبودوال محافظت کرده و با رونق فضای گردشگری آن برای آحاد شهروندان کسب درآمد عمومی کرده اما واگذاری آن به چند نفر خاص با انتفاع شخصی محل سوالات جدی است.
خبرنگار ایرنا در این رابطه نظر مدیرکل منابع طبیعی گلستان را جویا شد که ابوطالب قزلسفلو با تایید اصالت نامه گفت: اعتراض این افراد به سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور ارسال شده و منتظر پاسخ آن هستیم.

کلید واژه :

واگذاری جنگل کبودوال

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha