کد خبر : ۳۴۵۳۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

انتقال آب از خزر به سمنان با رعایت محیط زیست مشکلی ندارد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: انتقال آب خزر به سمنان در صورتی که مسایل زیست محیطی به خوبی رعایت شود، مشکلی ندارد.

انتقال آب از خزر به سمنان با رعایت محیط زیست مشکلی ندارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عیسی کلانتری عصردوشنبه در حاشیه نشست شورای اداری استان البرز در گفت وگو با خبرنگاران افزود: در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز از سوی وزارت نیرو و اینکه مسایل زیست محیطی به خوبی رعایت شود، مشکلی برای اجرای طرح نداریم.
وی اضافه کرد: اگر این طرح به خوبی اجرا شود از مهاجرت ها به تهران جلوگیری خواهد کرد.
کلانتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشنهاد 150 میلیون دلار در بودجه سال آینده
برای کنترل ریزگردها در کشور اظهار داشت: این مبلغ برای استان های کل کشور در نظر گرفته شده است .
وی گفت: استان خوزستان برای کنترل ریزگردها بودجه خوبی طی 2 سال گذشته دریافت کرد و امسال نیز بارندگی های خوب این استان موجب شد تا سدهانیز سرریز کند و امیدواریم با این وضعیت سال آینده ریزگردها با منشا داخلی در خوزستان نداشته باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه به همت وزارت نفت سوخت بهتر و با کیفیتی عرضه می شود، خاطر نشان کرد: یکی از دلایلی که امسال هوای آلوده کمتری در کلانشهرها نسبت به سال گذاشته داشته ایم کیفیت سوخت تولید شده در داخل کشور و جایگزینی گاز در نیروگاه ها و کارخانه ها بوده است.
معاون رئیس جمهور ضمن رد حاشیه هایی مبنی بر تلف شدن جانوران بر اثر مالچ پاشی اظهار داشت: مالچ پاشی برای شن های روان است و گرد و غبار با مالچ پاشی حل نمی شود.
کلانتری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه قانون هوای پاک امسال ابلاغ و قوانین خاک نیز در آینده نزدیک ابلاغ می شود، گفت: به محیط زیست استان البرز اعلام کرده ایم که دستگاه هایی که رعایت مسایل محیط زیستی نمی کنند را به دادگاه ها معرفی نمایند.

کلید واژه :

انتقال آب از خزر به سمنان

،

رعایت محیط زیست

،

محیط زیست

،

انتقال آب

،

انتقال آب دریای خزر

،

انتقال آب دریای خزر

،

سمنان

ثبت نظرات
captcha