کد خبر : ۳۴۵۳۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

وزارت نفت برای تولید سوخت باکیفیت تلاش می کند

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: خوشبختانه وزارت نفت برای تولید سوخت بهتر و باکیفیت تر تلاش می کند.

وزارت نفت برای تولید سوخت باکیفیت تلاش می کند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، عیسی کلانتری شامگاه دوشنبه در حاشیه جلسه شورای اداری استان البرز در جمع خبرنگاران به موضوع رفع ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری پایتخت اشاره کرد و گفت: این موضوع از ابتدا در خصوص مسائل زیست محیطی نبوده بلکه برای توسعه متوازن منظور شده بود تا همه صنایع در تهران متمرکز نشوند.

وی با تأکید بر اینکه اگر موارد زیست محیطی از سوی دستگاه ها اجرایی شود، سازمان محیط زیست با این مسئله مشکلی ندارد، گفت: دلیل اصلی همان جلوگیری از توسعه نامتوازن در حاشیه کلان شهرها بوده است.

معاون رئیس جمهور در پاسخ به خبرنگار مهر در خصوص وضعیت بودجه تخصیصی به مهار ریزگردها، گفت: در بودجه سال آتی ۱۵۰ میلیون دلار برای مهار ریزگردها در کشور تخصیص داده شده است که سهم خوزستان نیز به تبع در آن مشخص خواهد شد.

کلانتری با اشاره به اینکه خوزستان سال گذشته و دو سال قبل بودجه خوبی در خصوص ریزگردها دریافت کرده است، گفت: امسال شاهد بارش های خوبی در خوزستان بودیم، سدهای این استان پر آب و سرریز شده و سال آینده ریزگرد با منشأ داخلی در این استان نخواهیم داشت.

بخش دیگری از سخنان وی به عدم استفاده از بنزین و گازوئیلی با «پی. پی. ام» بالا بود، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور دراین باره گفت: خوشبختانه وزارت نفت برای تولید سوخت بهتر و باکیفیت تر تلاش می کند.

کلانتری گفت: یکی از دلایلی که امسال آلودگی کمتری را در کلان شهرها شاهد بودیم کیفیت سوخت تولیدشده در داخل بود که به مراتب بهتر از سال گذشته بوده است.

وی با اشاره به تأثیر جایگزینی گاز در نیروگاه ها و کارخانجات تولیدی بر میزان کاهش آلودگی هوا، گفت: سال آینده با راه اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس تولید سوخت با استانداردهای بالا را خواهیم داشت.

معاون رئیس جمهور در ادامه به مسئله انتقال آب دریای خزر به سمنان نیز گفت: اگر این تخصیص از سوی وزارت نیرو انجام شود و مسائل و ضوابط زیست محیطی رعایت شود ما مشکلی نداریم.

کلانتری در خصوص وجود قوانین برای ایجاد الزام بیشتر نهادهای اجرایی با سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: قانون هوای پاک امسال ابلاغ شده است، قوانین خاک در آینده ای نزدیک ابلاغ خواهد شد.

وی اضافه کرد: از حفاظت محیط زیست استان البرز خواسته ایم تا دستگاه های اجرایی که قوانین محیط زیست را رعایت نمی کنند به دادگاه ها معرفی شوند.

کلید واژه :

وزارت نفت

،

تولید سوخت

،

سوخت پاک

ثبت نظرات
captcha