کد خبر : ۳۴۵۳۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

۱۷ هزار لیتر فرآورده نفتی پخش زمین شد!

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: راننده تریلر حامل سوخت قاچاق بیش از ۱۷ هزار لیتر فرآورده نفتی را بر روی زمین تخلیه کرد.

۱۷ هزار لیتر فرآورده نفتی پخش زمین شد!

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مرتضی ممیزی از کشف سوخت قاچاق در استان خبر داد و اظهار کرد: یک دستگاه خودروی تریلر نفت کش که حامل فرآورده نفتی بود در هنگام تعقیب و گریز پلیس شیر تخلیه را باز کرده و ۱۷ هزار و ۲۰۰ لیتر فراورده نفتی یارانه ای را بر روی زمین تخلیه کرد.

این مسئول ادامه داد: محموله به صورت غیرقانونی، فاقد پلمب قانونی و به صورت جاساز در حال حرکت بود و در این پرونده راننده و یک نفر دیگر به عنوان متهم به شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز تعزیرات معرفی و خارج از نوبت مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به احکام صادره، افزود: بر اساس حکم صادره عاملان قاچاق به پرداخت جریمه نقدی بالغ بر ۲ میلیارد و ۶۸۹ میلیون ریال به صندوق دولت محکوم شدند و در رابطه با تخلیه فرآورده نفتی و جرم محیط زیستی انجام شده، مراکز قضائی مربوطه تصمیم گیری خواهد کرد.

ممیزی تصریح کرد: باید اقدامات فرهنگی دستگاه های اجرایی در راستای مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز، افزایش یابد و باید به این نکته اشاره کرد که مردم در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا در جامعه، نقش مهمی بر عهده دارند، مردم باید در راستای مبارزه با قاچاق کالا، مشارکت لازم را داشته باشند؛ به گونه ای که باید این موضوع به یک مطالبه عمومی و همگانی در جامعه تبدیل شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با تاکید بر نظارت دقیق و مستمر بر بازار، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را به دستگاه های ذی ربط گزارش دهند و برای حفظ ثبات در بازار و جلوگیری از تخلف باید از همه توان استفاده کرد.

کلید واژه :

فاضلاب فرآورده نفتی

،

فرآورده نفتی

،

فاضلاب

،

فاضلاب نفت

،

نفت

ثبت نظرات
captcha