کد خبر : ۳۴۵۳۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پرس تی وی نفرین زباله های الکترونیکی را روی آنتن می برد

هم زمان با ۴ فوریه روز جهانی سرطان، مستند «نفرین زباله های الکترونیکی» ( The E-Waste Curs) با موضوع معضلات حاصل از زباله های الکترونیکی در دنیای امروز از شبکه پرس تی وی پخش می شود.

پرس تی وی نفرین زباله های الکترونیکی را روی آنتن می برد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  این مستند به کارگردانی اریک دو لاوارن، محصول سال ۲۰۱۶ است و مسئله تولید زباله های الکترونیکی و تاثیرات مخرب آن را بر سلامت انسان و محیط زیست، بررسی خواهد کرد.

این برنامه با اشاره به تولید ۵۰ میلیون تن زباله الکترونیکی شامل قطعات الکترونیکی کامپیوتری، تلویزیون و ... در سال و ارسال ۷۵ درصد آن به کشورهای جهان سوم همچون هند، پاکستان، بنگلادش، چین و برخی کشورهای آفریقایی، آلودگی های ناشی از این زباله ها و خطرات آن برای انسان را تشریح می کند. بازیافت زباله های الکترونیکی در محله های فقیرنشین، عدم کنترل و نظارت دولت بر بازیافت و بهره برداری از این زباله ها، آلودگی های زیست محیطی و بیماری های حاصل از گازهای سمی ایجاد شده از بازیافت این زباله ها و مرگ سالانه ۴ میلیون نفر به دلیل مسمومیت ناشی از این گازها از جمله مسائل اشاره شده در این مستند است. مستند «نفرین زباله های الکترونیکی» دوشنبه ۱۵ بهمن، ساعت ۵ به مدت ۳۰ دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه نیز در ۴ نوبت در ساعات ۱۰، ۱۶، ۲۲ و ۲ پخش خواهد شد.

کلید واژه :

پرس تی وی

،

نفرین زباله های الکترونیکی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha