کد خبر : ۳۴۵۳۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نحوه توزیع لوازم کاهنده مصرف برای پایتخت نشینان

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب تهران گفت: در حال حاضر طرح توزیع لوازم کاهنده مصرف در مرحله مناقصه قرار دارد و این طرح پس از پیمانکار، وارد مرحله اجرا خواهد شد.

نحوه توزیع لوازم کاهنده مصرف برای پایتخت نشینان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، احمد نسب با بیان این که در حال حاضر این طرح برای مشترکان غیر خانگی در حوزه ادارات، سازمان ها و مدارس تعریف شده است اظهار کرد: اکنون در حال دریافت نتایج این طرح هستیم که بتوانیم به صورت ویژه تر آن را برای مشترکان خانگی اجرایی کنیم.

وی با بیان این که متأسفانه به دلیل قیمت بالای لوازم کاهنده مصرف، استقبال چندانی برای دریافت این لوازم وجود ندارد، تصریح کرد: مبلغ در نظر گرفته شده برای لوازم کاهنده مصرف، به صورت قسطی در قبوض مشترکان لحاظ می شود. این مسئله می تواند ایجاد انگیزه ای برای توسعه این لوازم در منازل مسکونی باشد.

به گفته ی وی، در حال حاضر هزینه لوازم کاهنده مصرف در ادارات دولتی را از خود ادارات دریافت می کنیم اما برای مشترکان خانگی، سازوکارهای در نظر داریم که در بهترین شرایط بتوانیم این لوازم را توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد مشترکان خانگی در تهران الگوی مصرف را رعایت می کنند، اظهار کرد: هدف این است که با انجام اقدامات این چنینی میزان مصرف آب را مدیریت کنیم که در شرایط بحرانی دچار تنش و چالش نشویم.

محمدرضا بختیاری - مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان تهران- نیز از توزیع لوازم کاهنده مصرف در بین مشترکان تهرانی خبر داد و به گفت: نهایتاً تا سه ماه دیگر این طرح اجرایی خواهد شد.

هم چنین چندی پیش، حمیدرضا جانباز - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور - گفته بود با پیگیری های انجام شده و در راستای کاهش مصرف آب قرار شده تجهیزات کاهنده مصرف در برخی از استان ها در اختیار متقاضیان قرار بگیرد و هزینه آن در قبوض آب و به صورت درازمدت از این مشترکان اخذ شود.

وی با بیان این که تجهیزات کاهنده مصرف به راحتی می تواند ۲۰ درصد مصارف خانگی را کاهش دهد، اظهار کرد: با توجه به شرایط کم آبی توصیه می شود که مشترکان مدیریت مصرف را سرلوحه کار خود قرار دهند چراکه به راحتی می توان با کاهش ۲۰ درصدی مصرف شرایط پیک را مدیریت کرد.

منبع ایسنا

کلید واژه :

توزیع لوازم کاهنده مصرف

،

لوازم کاهنده مصرف

ثبت نظرات
captcha