کد خبر : ۳۴۵۳۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تکمیل پرونده الکترونیک سلامت شهروندی تا پایان سال

رییس مرکز مدیریت آمار و اطلاعات وزارت بهداشت از تکمیل پرونده الکترونیک سلامت شهروندی تا پایان سال خبر داد.

تکمیل پرونده الکترونیک سلامت شهروندی تا پایان سال

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمود تارا در یک برنامه رادیویی، پرونده الکترونیک سلامت را از اولویت های وزارت بهداشت دانست و افزود: نسخه شهروندی این پرونده، خدماتی را به مردم ارائه می دهد و باعث می شود مردم به اطلاعات سلامت و سوابق آن دسترسی پیدا کنند و به خدمات دولت الکترونیک در حوزه سلامت دست پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه بیمه و نسخه پیچی الکترونیکی از دیگر دستاوردهای پرونده الکترونیک سلامت است، تصریح کرد: بیش از ۱۲۰ هزار مرکز سلامت در کشور وجود دارد که اغلب این مراکز پرونده هایی را داخل خود دارند ولی در حوزه پرونده سلامت شهروندان، همه داده ها باید در یک پرونده واحد در کل کشور جمع آوری شود.

تارا با بیان اینکه باید ۱۵۰ هزار مرکز را به مرکز خوشه سلامت متصل کنیم، گفت: برای انجام این کار لازم است که زیر ساخت های مراکز آماده شود، امیدواریم تا پایان سال این اتفاق بیفتاد.

در ادامه این برنامه محمد نعیم امینی فرد -نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس- با اشاره به چگونگی و چرایی اعطای پرونده الکترونیک به هر ایرانی گفت: با توجه به قانون برنامه پنجم و ششم توسعه، وزارت بهداشت مکلف به اجرای سیستم ارجاع است و پرونده الکترونیک نیز از اجزای آن است.

وی افزود: در وزارت بهداشت با دو پرونده الکترونیک کار می شود. یکی پرونده الکترونیک شهروندی است که برای بیش از ۷۰ میلیون ایرانی تشکیل شده است و مراقبین بهداشت باید فراخوانی برای آن ارائه دهند.

امینی فرد در پایان گفت: نسخه دیگری از پرونده الکترونیک نیز مدنظر است که به مراکز ارائه خدمات بهداشت و درمان وصل شود و برای این کار، در میانه راه قرار داریم.

کلید واژه :

تکمیل پرونده الکترونیک سلامت شهروندی

،

پرونده الکترونیک سلامت

ثبت نظرات
captcha