کد خبر : ۳۴۵۳۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

80 درصد لوله گذاری شبکه فاضلاب شهری بروجرد انجام شده است

رئیس شرکت آب و فاضلاب شهرستان بروجرد گفت: مجموع شبکه اصلی فاضلاب این شهر 600 کلیومتراست که تا کنون بیش از 80 درصد لوله کشی و لوله گذاری آن انجام شد.

80 درصد لوله گذاری شبکه فاضلاب شهری بروجرد انجام شده است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حبیب الله حدادی اظهار داشت: تصفیه خانه فاضلاب شهر بروجرد درمدار بهره برداری قرارگرفته و اردیبهشت سال 98 افتتاح می شود.
وی افزود: فازیک طرح تصفیه خانه فاضلاب بروجرد با 27 هزارانشعاب سال گذشته فعال و وارد مدار شد و فاز دوم اجرای طرح لوله کشی شبکه فاضلاب شهری هم اکنون توسط پیمانکار در حال اجرا است.
رئیس شرکت آب وفاضلاب شهری بروجرد اضافه کرد: از مجموع حدود 550 کیلومترشبکه فرعی فاضلاب این شهر تاکنون30 درصد برابر با 150 کیلومترانجام شده که دراجرای طرح فاز دوم نیز به 50 درصد خواهد رسید.
حدادی بیان کرد: هزینه اجرای هریک کیلومتر از اجرای طرح فاضلاب درشهربروجرد با احتساب هزینه حفاری وآسفالت 2میلیارد ریال است.
وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب اسلامی مجموع مشترکان شبکه آب و فاضلاب بروجرد 6هزارمورد بود، ادامه داد: امروز به برکت انقلاب اسلامی و ایجاد روند توسعه پایدار تعداد مشترکان شهری به 106 هزار اشتراک رسیده است.
رئیس شرکت آب و فاضلاب شهری بروجرد گفت: با بهره برداری از مخزن پنج هزار متر مکعبی آب شرب ذخیره سازی آب این شهرستان به 55 هزار متر مکعب افزایش خواهد یافت.
حدادی اظهارداشت: مجموع آب شرب مصرفی بروجرد هم اکنون روزانه 66هزار متر مکعب است.
وی افزود: با پیگیری های انجام شده آب سد آبسرده از کشاورزی به شرب تغییر کاربری پیدا کرده و با بهره برداری از این سد سالانه 26.5 میلیون مترمکعب برای مصرف آب شرب شهرستان اختصاص خواهد یافت.
رئیس شرکت آب و فاضلاب شهری بروجرد بیان کرد: با وجود اینکه سد آبسرده 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته، اما مطالعات اجرای خط انتقال و تصفیه خانه آب انجام و در دست اقدام بوده و محل تصفیه خانه و مسیر خط لوله هم در حال بررسی است.
منبع ایرنا

کلید واژه :

شبکه فاضلاب شهری

،

بروجرد

ثبت نظرات
captcha