کد خبر : ۳۴۵۳۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ویروس آنفولانزا جان 39 نفر را در ایتالیا گرفت

ویروس آنفولانزا در چهار ماه اخیر جان 39 نفر را در ایتالیا گرفت.

ویروس آنفولانزا جان 39 نفر را در ایتالیا گرفت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، موسسه عالی بهداشت ایتالیا اعلام کرد که از ماه اکتبر ( - آبان) تاکنون 39 نفر در ایتالیا بر اثر ویروس آنفولانزا جان خود را از دست داده است. همچنین 191 نفر به دلیل وخامت بیماری در بیمارستان تحت مراقبت هستند.
بر اساس این گزارش، سن اکثر قربانیان ویروس آنفولانزا بالای 50 سال است و 84 درصد از موارد ابتلا به این ویروس، بخاطر نزدن واکسن ضد انفولانزا است. 77 درصد از ابتلای شدید به آنفولانزا و در 82 درصد از قربانیان این ویروس، حداقل یک مورد خطر قبلی مانند دیابت، تومور، بیماری های قلبی و عروقی، تنفسی و چاقی وجود دارد.
بر اساس داده های موسسه عالی بهداشت، تاکنون مجموعا سه میلیون و 605 هزار نفر در ایتالیا مبتلا به ویروس آنفولانزا شده اند. در حالی که شمار افراد مبتلا به آنفولانزا رو به افزایش است و تنها در یک هفته گذشته به 725 هزار نفر سرایت کرده است که خود رکورد جدید محسوب می شود.
با اینکه آنفولانزا یک بیماری وخیم محسوب نمی شود ولی برخی افراد به ویژه بیماران و سالمندان ممکن است دچار پیچیدگی شده و ممکن است به ذات الریه مبتلا شوند برای همین کارشناسان از مردم دعوت به واکسن آنفولانزا می کنند.
منبع ایرنا

کلید واژه :

ویروس آنفولانزا

،

ایتالیا

ثبت نظرات
captcha