کد خبر : ۳۴۵۳۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کشف ۲۱۰ هزار دارو و لوازم بهداشتی غیرمجاز در تهران

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از کشف ۲۱۰ هزار قلم دارو و لوازم بهداشتی غیر مجاز و قاچاق در پایتخت خبر داد.

کشف ۲۱۰ هزار دارو و لوازم بهداشتی غیرمجاز در تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سردار علی ذوالقدری درحاشیه اجرای این طرح، گفت: در پی شکایت ارائه شده از سوی شهروندان در خصوص فعالیت قاچاقچیان دارو و لوازم بهداشتی غیرمجاز، رسیدگی به این موضوع در دستورکار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در تحقیقات اولیه مأموران مشخص شد که استفاده از این مواد سبب شیوع بیماری های مختلف در میان مصرف کنندگان این مواد شده است، گفت: تیم های عملیاتی پلیس امنیت برای شناسایی و دستگیری متهمان وارد عمل شدند و طرح پلیسی را در ۱۴ محله تهران که قاچاقچیان در آن فعالیت داشتند به مرحله اجرا درآوردند.

ذوالقدری با اشاره به اخذ مجوز قضائی برای برخورد با متهمان، گفت: سرانجام مأموران در اجرای عملیات هایی همزمان ۱۸ پاتوق عرضه این محصولات را مورد بازرسی قرار داده و در جریان آن ۱۹ متهم و قاچاقچی داروهای غیرمجاز و تقلبی را دستگیر کردند.

به گفته رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، در این عملیات در مجموع، ۲۱۰ هزار قلم داروی غیرمجاز و قاچاق و همچنین لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی، کشف شد که در بررسی های کارشناسی از سوی نمایندگان وزارت بهداشت، ارزش ریالی اولیه این اقلام مکشوفه ۱۵۰ میلیارد ریال برآورد شد.

منبع ایسنا

کلید واژه :

لوازم بهداشتی

،

تهران

ثبت نظرات
captcha