کد خبر : ۳۴۵۳۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کشف اجساد مثله شده کودکان قربانی خرافات در تانزانیا

معاون وزیر بهداشت تانزانیا اعلام کرده که همه این کودکان از دسامبر در ناحیه ای واقع در جنوب غرب کشور مفقود شده بودند.

کشف اجساد مثله شده کودکان قربانی خرافات در تانزانیا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مقامات تانزانیا از کشف اجساد مثله شده ۱۰ کودکی که پیش تر ربوده شده بودند، خبر دادند.

، معاون وزیر بهداشت تانزانیا اعلام کرده که همه این کودکان از دسامبر در ناحیه ای واقع در جنوب غرب کشور مفقود شده بودند.

پلیس هفته پیش پس از راه اندازی یک عملیات جست وجو، اجساد این کودکان را یافت.

پلیس اعلام کرده اجساد ۱۰ کودکی که کشف شده اند دچار نقص عضو بوده و قسمت هایی از بدنشان از جمله دندان های آنها جدا شده است.

طبق اعلام پلیس، این قتل ها بیشتر مربوط به رسوم خرافی و جادوگری است، چرا که در روند این جنایات از افراد خواسته می شود در صورتی که خواهان ثروتمند شدن هستند برای انجام آئین ها برخی از بخش های بدن انسان را برایشان ببرند.

این کودکان که حدود هفت سال سن داشته اند ماه گذشته از خانه هایشان ربوده شده بودند.

از ماه دسامبر بسیاری از خانواده های تانزانیایی از ربوده شدن فرزندان خود خبر داده اند و وزارت بهداشت این کشور نیز روند موج این قتل ها را بررسی می کند.

پلیس تانزانیا اعلام کرده که به دنبال عاملان این جنایت است اما تمرکز خود را بر آموزش هر چه سریع تر طبیبان سنتی و جوامع محلی اطراف که این آئین ها را برگزار می کنند، خواهد گذاشت تا انجام این اعمال خرافی و جنایی را متوقف سازند.

معاون وزیر بهداشت تانزانیا هم چنین با غیر مرتبط خواندن این قتل ها با کشتار آئینی افراد زال که در تانزانیا و دیگر نقاط شرق آفریقا رایج است، کشتار کودکان را بسیار ناراحت کننده دانسته است.

بنا بر گزارش سی ان ان، تانزانیا یکی از بیشترین آمارهای زالی در جهان را با آمار یک نفر در هر ۱۵۰۰ نفر به خود اختصاص داده است. با وجود شیوع این بیماری ژنتیکی در تانزانیا هنوز آموزش و سعه صدر کافی در این زمینه وجود نداشته و این افراد اغلب برای استخوان ها و اعضای بدنشان کشته می شوند، چرا که گروهی از بومیان این کشور بر این باورند که می توان با آن ها معجونی جادویی و سحرآمیز ساخت.

منبع انتخاب

کلید واژه :

کشف اجساد مثله شده کودکان قربانی خرافات

،

تانزانیا

،

اجساد مثله شده

ثبت نظرات
captcha