کد خبر : ۳۴۵۳۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

طرح جامع جمع آوری فاضلاب همدان نیازمند ۱۵۰ میلیاردتومان اعتباراست

همدان - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: اجرای طرح جامع جمع آوری فاضلاب در استان همدان نیازمند ۱۵۰ میلیاردتومان اعتبار است.

طرح جامع جمع آوری فاضلاب همدان نیازمند ۱۵۰ میلیاردتومان اعتباراست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سیدهادی حسینی بیدار ظهر سه شنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران بابیان اینکه طی ۴۰ سال اخیر شمار مشترکان آب در استان همدان به ۴۳۵ هزار مشترک رسیده است، گفت: جمعیت زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب استان همدان در سال ۵۷ حدود ۲۴ درصد بود اما اکنون به ۱۰۰ درصد رسیده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان همدان بابیان اینکه یک میلیون و ۹۸ هزار نفر در استان همدان تحت پوشش خدمات این مجموعه هستند و طول شبکه آبرسانی در استان همدان ۲ هزار و ۵۸۹ کیلومتر  است، گفت: تعداد تصفیه خانه های فعال در استان همدان نسبت به اوایل انقلاب ۴ برابر شده است.

وی با بیان اینکه در بخش فاضلاب تعداد مشترکان در اوایل انقلاب ۲۱ هزار مشترک بود اما اکنون به ۳۰۰ هزار مشترک رسیده است، گفت: ۷۴ درصد جمعیت همدان زیر پوشش خدمات فاضلاب هستند.

حسینی بیدار با اشاره به اینکه تصفیه خانه فاضلاب در استان ۸ برابر شده و به زودی در فامنین نیز راه اندازی می شود، افزود: هر شبانه روز ۱۷۹ هزار مترمکعب آب در تصفیه خانه ها تولید می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان بابیان اینکه شبکه فاضلاب همدان ۵۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: اجرای طرح جامع جمع آوری فاضلاب در استان همدان نیازمند ۱۵۰ میلیاردتومان اعتبار است.

وی همچنین به وضعیت آبرسانی به حاشیه شهر همدان اشاره کرد و با بیان اینکه مردم و شورای شهر هیچ مطالباتی از آبفا ندارند، عنوان کرد: جمعیت زیر پوشش فاضلاب در کشور ۴۵ درصد و در استان ۷۴ درصد و در حاشیه شهر ۹۵ درصد است.

حسینی بیدار بابیان اینکه تا سال گذشته حدود ۲۰ میلیارد تومان در بخش بازآفرینی شهر همدان کار شده و ۳ رودخانه همدان عاری از فاضلاب شده است، گفت: رودخانه های کوی رضوان، منوچهری و دره مرادبیگ عاری از فاضلاب شده اند.

وی همچنین با اشاره به اینکه عملیات اجرایی طرح فاضلاب فامنین به زودی آغاز خواهد شد، گفت: اعتبار طرح جمع آوری فاضلاب همدان و فامنین ۹.۵ میلیارد تومان بوده که تاکنون ۳ میلیارد تومان به فامنین تخصیص یافته و توانستیم اعتبار جمع آوری فاضلاب همدان و فامنین را تا ۱۵ میلیارد تومان در لایحه بودجه سال ۹۸ افزایش دهیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با یاداوری اینکه ۱۳ عنوان مطالعه طرح در بخش آب و فاضلاب با اعتبار ۲ میلیارد تومان در حال انجام است از تعویض ۳ هزار و ۷۰۰ کنتور خراب و نشت یایی مستمر در شبکه آبرسانی استان خبر داد و بیان کرد: کیفیت آب همیشه خط قرمز ماست و جایگزینی سامانه های گندزدایی آب در اکثر شهرها انجام شده است.

حسینی بیدار مطالبات شرکت آبفا از مشترکان را ۲۴ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: سال آینده قطعی آب نخواهیم داشت.

منبع مهر

کلید واژه :

طرح جامع جمع آوری فاضلاب همدان

،

جمع آوری فاضلاب

،

همدان

،

جمع آوری فاضلاب همدان

ثبت نظرات
captcha