کد خبر : ۳۴۵۳۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاهش شدید آب در بخش شرب و کشاورزی یزد

استاندار یزد، افت جدی منابع آبی استان را چالشی جدی دانست و گفت : ساماندهی چالش های مربوط به آب استان یزد نیازمند حمایت مسئولان عالی کشور است.

کاهش شدید آب در بخش شرب و کشاورزی یزد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدعلی طالبی در نشست شورای اداری استان که با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد با اشاره به اینکه طرح های مختلفی در موضوع مدیریت مصرف آب در استان یزد در حال اجراست، افزود: در حال حاضر با افت شدید منابع آب و کاهش شدید آب در بخش شرب و کشاورزی روبه رو شده ایم و شرایط بحرانی را در این حوزه تجربه می کنیم.

استاندار یزد با بیان این که طرح هایی هم در موضوع انتقال آب وجود دارد که برای اجرای آن نیازمند حمایت کشوری از استان یزد هستیم گفت: در حوزه اشتغال هم این استان با چالش های زیادی روبه رو هستیم.

وی با اشاره به این که استان یزد جزو سه استان با کمترین میزان اشتغال بوده گفت: الان متأسفانه میزان بیکاری در استان یزد از میانگین کشور بالاتر است و با وجودی که جدیدترین آمار نشان دهنده بهبود وضعیت است ولی هنوز بیکاری در استان بالاست.

طالبی از وجود چالش هایی در حوزه های توسعه و محیط زیست در استان یزد خبر داد و افزود: در حوزه امنیت به حمدالله مدیریت بسیار خوبی در حوزه های امنیتی یزد اعمال شده و یکی از بهترین شاخص های امنیت در کشور را داریم ولی چالش های اساسی هم داریم که نیازمند حمایت و کمک دولت را داریم.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: بحث امنیت کویر مرکزی ایران یکی از این موضوعات است و با وجود ظرفیت های بسیار بالایی که در کویر مرکزی ایران قرار دارد، چالش ها و تهدیدهایی هم هست که باید به آن توجه لازم صورت گیرد.

منبع ایسنا

کلید واژه :

کاهش شدید آب

،

شرب و کشاورزی یزد

،

آب شرب و کشاورزی

ثبت نظرات
captcha