کد خبر : ۳۴۵۳۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

رئیس پارلمان لبنان با واگذاری وزارت محیط زیست مخالفت کرد

رئیس پارلمان لبنان با هدف سرعت بخشیدن به تشکیل دولت خواهان برگزاری نشست هیئت دفتر پارلمان شده است. این در حالی است که برخی می گویند او با واگذاری وزارت بهداشت در دولت آینده لبنان مخالف است.

رئیس پارلمان لبنان با واگذاری وزارت محیط زیست مخالفت کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط، در سایه ابهاماتی که درباره مذاکرات برای تشکیل دولت لبنان وجود دارد نبیه بری، رئیس پارلمان این کشور خواهان برگزاری نشست هیئت دفتر پارلمان در روز چهارشنبه شده است. وی پیش از این چندین بار خواهان برگزاری جلسه دولت موقت برای تصویب بودجه شده بود. بری دستورکار این نشست را که مأموریت تعیین دستورکار جلسات پارلمان را برعهده دارد، مشخص نکرده است. گروه های سیاسی لبنانی معتقدند که درخواست بری برای برگزاری این نشست با هدف اعمال فشار برای سرعت بخشیدن به تشکیل دولت یا برگزاری جلسه بررسی بودجه ۲۰۱۹ از سوی دولت موقت است.

میشل موسی، نماینده فراکسیون "توسعه و آزادی" و عضو هیئت دفتر پارلمان تأکید کرد که هدف بری از دعوت برای این نشست سرعت بخشیدن به تشکیل دولت است. رهبران جریان المستقبل لبنان نیز همین نظر را دارند.

پل مرقص، کارشناس حقوقی لبنانی این فشارها را مثبت خواند و گفت که رئیس پارلمان از نظر حقوقی دیگر نمی تواند از این فشارها رد شود و باید منتظر بماند تا کابینه بودجه را بررسی و آن را به پارلمان ارجاع دهد.

با این حال برخی منابع لبنانی ارتباطی بین دعوت بری برای برگزاری این نشست با بی نتیجه ماندن مذاکرات برای تشکیل دولت نمی بینند. این منابع به نقل از بری گفتند که هنوز برخی طرح ها و پیشنهادات و قوانین وجود دارد که بهتر است قبل از تشکیل دولت جدید بررسی و تصویب شوند.

از سوی دیگر نبیه بری به کسانی که با او دیدار کرده بودند، گفت: سعد حریری، نخست وزیر مکلف می خواهد وزارت محیط زیست را از ما بگیرد و وزارتخانه دیگری را به ما بدهد اما ما با این مساله مخالفیم.

وی گفت که مذاکرات و دیدارهایی که با جبران باسیل، وزیر خارجه لبنان داشته نشان می دهد که فعلاً دولتی وجود نخواهد داشت.

منبع ایسنا

کلید واژه :

رئیس پارلمان لبنان

،

واگذاری وزارت محیط زیست

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha