کد خبر : ۳۴۵۳۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

معرفی واحدهای آلاینده چرمشهر مشهد به مراجع قضایی

مدیر کل حفاظت محیط زیست گفت: مهلت اعلام شده به واحدهای آلاینده چرمشهر مشهد به پایان رسیده است و واحدهای متخلف به مراجع قضایی معرفی می شوند.

معرفی واحدهای آلاینده چرمشهر مشهد به مراجع قضایی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، تورج همتی دوشنبه شب در سی و نهمین جلسه کمیته فنی ساماندهی فاضلاب استان  در اداره کل حفاظت محیط زیست استان اظهار کرد:مهلت اعلام شده برای اقدامات اصلاحی از سوی صنایع آلاینده چرمشهر برای استاندارد سازی به پایان رسیده است و براین اساس آن دسته از واحد هایی که با بار آلودگی بالا و خارج از استاندارد های زیست محیطی فعالیت دارند به مراجع قضایی معرفی می شوند.

وی افزود: حسب هماهنگی های به عمل آمده با دادستانی مشهد و در نظر گرفتن تمامی جوانب ،مهلتی مجدد به واحدهای آلاینده داده شد که متاسفانه به جز سه موردبقیه واحدها یا اقدام قابل توجهی انجام نداده و یا همچنان به اخطارهای زیست محیطی کاملاً بی توجه بوده اند.

 دبیر کارگروه ساماندهی فاضلاب استان ادامه داد: نظر به اینکه حساسیت موضوع و اینکه فرایند آلودگی منطقه، حوزه سلامت  عمومی را به مخاطره انداخته است مقرر شد دریک اقدام کارشناسی  از سوی کمیته پایش ، حداکثر ظرف مدت یک هفته واحدهای آلاینده چرمشهر در سه رده با لحاظ بار آلودگی، میزان مصرف آب، تولید فاضلاب و ارائه برنامه رفع آلایندگی طبقه بندی شوند.

همتی گفت: بر اساس فهرست ارائه شده از سوی کمیته پایش ،واحدهایی که هیچگونه برنامه ای برای رفع آلایندگی خود نداشته و بارآلودگی بالا دارند و علاوه بر آن میزان مصرف آب و تولید فاضلابشان زیاد است مستقیما به مرجع قضایی معرفی می شوند.

وی بیان کرد : واحدهایی که دارای برنامه هایی برای رفع آلایندگی خود هستند در رده دوم جای می گیرند و از سوی حفاظت محیط زیست ،برای تسریع در اجرای برنامه های خود اخطاریه دریافت می کنند و گروه سوم از این واحدها که درحال استاندارد سازی بوده و در اجرای برنامه های خود پیشرفت داشته اند نیز با دریافت یک برنامه زمانبندی در دو موضوع مدیریت پسماند و فاضلاب می توانند به فعالیت خود بر اساس برنامه اعلام شده ادامه دهند.

همتی تاکید کرد : در برنامه های آتی هیچ گونه مهلت دهی مجدد به متخلفین وجود نخواهد داشت و رسیدگی به این موضوع از سوی دادستانی مشهد با جدیت انجام خواهد شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی افزود:درخصوص بررسی گزارش ارائه شده از سوی بیمارستان شریعتی مشهد نیز توضیحات مطروحه مورد پذیرش کارشناسان قرار نگرفته و مقرر شد مسئولان بیمارستان حداکثر تا پایان بهمن ماه برنامه زمانبندی خود را برای رفع آلایندگی  و احداث سیستم تصفیه خانه به حفاظت محیط زیست ارائه دهند.

منبع مهر

کلید واژه :

معرفی واحدهای آلاینده چرمشهر مشهد

،

مراجع قضایی

،

واحدهای آلاینده

ثبت نظرات
captcha