کد خبر : ۳۴۵۳۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آلودگی هوا مدارس مشهد را تعطیل کرد

اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی اعلام کرد، به علت افزایش آلودگی هوا در کلانشهر مشهد مدارس نواحی هفتگانه مشهد و تبادکان در تمام مقاطع تحصیلی روز سه شنبه نهم بهمن ماه در نوبت صبح تعطیل خواهد بود.

آلودگی هوا مدارس مشهد را تعطیل کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روابط عمومی این اداره کل، طبق مصوبه کمیته اضطراری آلودگی هوای مشهد، در پی تداوم آلودگی هوا تمام فعالیتهای آموزشی و فوق برنامه اعم از کلاسهای علمی، آموزشی، ورزشی و پرورشی مدارس نواحی هفتگانه مشهد و تبادکان روز سه شنبه تعطیل است.
براساس این اطلاعیه تمام مدارس استثنایی و مراکز پیش دبستانی زیرپوشش این اداره کل نیز صبح فردا تعطیل است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی نیز به خبرنگار گفت: هم اکنون میانگین شاخص کیفیت هوای این کلانشهر 167 ای.کیو.آی است و به دلیل شدت آلودگی با هدف کاهش روند تخلیه آلاینده ها به هوا، مدارس کلیه مقاطع تحصیلی با تصمیم کارگروه اضطراری آلودگی هوای استان فردا تعطیل اعلام شده است.
تورج همتی افزود: پیش بینی می شود تا ظهر فردا آلاینده ها در لایه تنفسی باقی بمانند و در صورت شرایط ناپایدار هوا و وزش باد بعدازظهر فردا حجم آلاینده ها کاهش می یابد.
وی با بیان اینکه جلسه بعدی کارگروه یاد شده صبح فردا برگزار می شود اظهار داشت: در صورت تداوم آلودگی هوا مدارس نوبت عصر فردا نیز تعطیل اعلام خواهد شد که در این صورت از ادامه فعالیت واحدهای صنعتی تولید کننده ذرات معلق نیز جلوگیری به عمل خواهد آمد.
کیفیت هوای کلانشهر مشهد روز گذشته نیز در وضعیت هشدار قرار داشت.
استان خراسان رضوی 1.2 میلیون نفر دانش آموز دارد که 51 درصد آنان در مشهد تحصیل می کنند.
این استان دارای 12 هزار و 500 مدرسه است که حدود 40 درصد این تعداد در مشهد قرار دارد.
منبع ایرنا

کلید واژه :

آلودگی هوا

،

مدارس مشهد

،

تعطیل

ثبت نظرات
captcha