کد خبر : ۳۴۵۳۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سیستم پایش برخط سیار آب و پساب در عسلویه راه اندازی شد

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان بوشهر گفت: نخستین سیستم پایش برخط سیار آب و پساب کشور در عسلویه این استان راه اندازی شد.

سیستم پایش برخط سیار آب و پساب در عسلویه راه اندازی شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، فرهاد قلی نژاد روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در نخستین مرحله از پایش کیفی آبهای محیطی منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی به عنوان یکی از منابع آسیب پذیر و حساس زیستی روی یکی از کانال های منتهی به جنگل های حرا منطقه نای بند با استفاده از سیستم پرتابل آنلاین پایش کیفی آب و پساب توسط کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه با موفقیت انجام شد.
وی بیان کرد: این اقدام برای پایش گسترده و مستمر منابع آب های سطحی و خروجی پساب واحدهای صنعتی نظیر پالایشگاه های گازی و صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه پارس جنوبی آغاز به کار کرده است.
قلی نژاد ادامه داد: انتظار می رود با همکاری و تعامل سازمان منطقه ویژه انرژی پارس این مهم در دوره های زمانی حداقل هر هفته یکبار در طول سال انجام شود.
وی افزود: با توجه به توانایی دستگاه مورد نظر در مشخص کردن موقعیت جغرافیایی محل پایش به صورت طول و عرض جغرافیایی و قابلیت پیاده سازی نقاط روی نقشه گوکل ارث امکان رصد کردن لحظه به لحظه پایش ها در همه مناطق به صورت مستند و مستدل حاصل شده است.
قلی نژاد گفت: این امر در شناسایی فوری و بموقع آلودگی نقاط و مراکز صنعتی آلاینده و مدیریت بحران های محیط زیستی و کنترل رخدادهای طبیعی و صنعتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
وی یادآور شد: تهیه و خرید این دستگاه بطور کامل منطبق بر معیارها و اصول استاندارد ملی پایش لحظه ای ایران به شماره 22315 صورت گرفته است.
قلی نژاد ادامه داد: در صورت تامین منابع مالی و جذب نیروی کارشناس یا تکنسین ماهر و متخصص امکان ارتقا و افزایش سیستم یاد شده به منظور دستیابی به پایش گسترده و فراگیر وجود دارد.
وی بیان کرد: به دنبال تحقق این مهم شناسایی و کنترل نقاط و مراکز آلاینده در سطح منطقه مانند شناگاه ها، بنادر صادرات محصولات گازی و پتروشیمی، صیادی و اسکله های خدماتی سایر مکان ها بخوبی و آسانی فراهم می شود.
منبع ایرنا

کلید واژه :

سیستم پایش برخط سیار آب و پساب

،

عسلویه

ثبت نظرات
captcha