کد خبر : ۳۴۵۳۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تأثیر زباله های فضایی بر فضاپیماها

آژانس فضایی اروپا اخیراً ویدئویی از تأثیر زباله های فضایی بر فضاپیماها منتشر کرد.

تأثیر زباله های فضایی بر فضاپیماها

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،آزمایشگاه فضایی کلمبوس یک آزمایشگاه علمی و بخشی از ایستگاه فضایی بین المللی و نخستین مرکز دائمی تحقیقاتی اروپا در فضا است. این آزمایشگاه فضایی به شکل استوانه ای به قطر ۴ و نیم متر است و فضای داخلی آن با گنجایش ۷۵ متر مکعب از انعطاف زیادی برای نصب ابزارهای گوناگون پژوهشی برخوردار است. علاوه بر محیط درون آزمایشگاه، از محوطه بیرونی کلمبوس نیز برای پژوهش های علمی استفاده می شود.

با بررسی که پژوهشگران اروپایی بر روی دهانه کلمبوس انجام دادند به نتایج جالبی دست یافتند. آنها با بررسی داده ها دریافتند که در بخش بیرونی این آزمایشگاه جای گودی های بسیاری وجود دارد. این گودی و فرورفتگی ها توسط قطعات بسیار کوچک طبیعی یا مصنوعی زباله های فضایی که معمولاً کوچک تر از ۱ میلی متر می باشند، تولید می شوند.

زباله های فضایی اشیا گوناگونی هستند که توسط انسان ها به وجود آورده شده و در مدار زمین در حال گردش هستند، اما در حال حاضر فاقد هرگونه بهره مندی هستند. زباله فضایی در واقع بقایای فعالیت بشر در فضا است، از قطعات سفینه ها گرفته تا قسمت هایی از سفینه که در مراحل مختلف مامورت فضایی از آن جدا می شوند یا هر چیز دیگری که به عمد یا سهو در مدار زمین رها شده و دیگر هیچ کاربردی ندارد.

منبع ایسنا

کلید واژه :

تأثیر زباله های فضایی

،

فضاپیماها

،

زباله های فضایی

ثبت نظرات
captcha