کد خبر : ۳۴۵۳۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تصویب طرح مدیریت پسماند ابرکوه در آستانه نوروز ضروری است

معاون فرمانداری ابرکوه گفت: تصویب و ابلاغ طرح جامع مدیریت پسماند و ارائه راهکارهای اساسی ، اجرایی و ساماندهی به موضوع پسماند شهری در آستانه نوروز 98 از جمله ضرورت های مدیریتی است .

تصویب طرح مدیریت پسماند ابرکوه در آستانه نوروز ضروری است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، غلامرضا حیدری در نشست کار گروه مدیریت پسماند شهرستان با اشاره به اینکه ابرکوه یکی از 14 شهر نمونه گردشگری کشور است ، تاکید کرد: مسئولان دستگاه های اجرایی در آستانه سال نو توجه و نظارت بیشتری در عرضه مواد غذایی ، فعالیت فروشگاه ها ، کارخانه های تولیدی و کشتارگاه های دام و طیور داشته باشند.
وی اظهار داشت: افزایش جمعیت سگ های ولگرد باعث افزایش بیماری ها و حضور این حیوان در سطح شهر موجب نگرانی شهروندان شد و این مساله علاوه بر تبعات بهداشتی و اجتماعی نیز تهدیدی برای سلامت مردم است .
حیدری ادامه داد: افزایش روزافزون و سیر صعودی حجم پسماندها و افزایش تعداد سگ های ولگرد باعث کانون و ناقل بیماری ها شده است.
شهردار ابرکوه نیز در این نشست خواستار تسریع در تصویب طرح جامع مدیریت پسماند و ابلاغ از طرف استانداری یزد شد .
سید علیرضا رسولی افزود : هم اکنون الگوی لازم برای ساماندهی و انتقال زباله های شهری و نخاله های ساختمانی (در مسیرها و رودخانه ها) وجود ندارد و با تصویب و ابلاغ طرح جامع به مدیریت پسماند، کمک زیادی خواهد شد .
وی اظهار داشت: شهرداری مساعدت لازم را برای جمع آوری سگ ها و حیوانات ناقل بیماری و ارائه خدمات در مورد جلوگیری از خطر قنات های شهرک های ولایت و خواهد کرد .
توجه به کانون بیماری ها و تهیه فهرست آن و ارسال به ادارات ، توجه به مدیریت صحیح پسماند روستاها و زباله خانگی، تهیه راهنمای آموزشی و مراقبت از بیماری ها ، مدیریت پسماند سنگ شکن ها و کارخانه ها کاشی و دود ناشی از پسماند زباله های شهری و مدیریت زباله های پزشکی و بیمارستانی از مهم ترین موضوعات این نشست بود.
مرکز شهرستان 53 هزارنفری ابرکوه در 140 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
منبع ایرنا

کلید واژه :

تصویب طرح مدیریت پسماند ابرکوه

،

آستانه نوروز

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha