کد خبر : ۳۴۵۲۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

واکسن تزریقی فلج اطفال به برنامه واکسیناسیون اضافه می شود

سرپرست وزارت بهداشت از اضافه شدن واکسن تزریقی فلج اطفال به برنامه واکسیناسیون کشور خبر داد.

واکسن تزریقی فلج اطفال به برنامه واکسیناسیون اضافه می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سعید نمکی روز یکشنبه در حساب توییتر خود نوشت: واکسن فلج اطفال به دو صورت خوراکی و تزریقی تولید می شود و هر دو نوع این واکسن، کاربردی است.
وی گفت: به توصیه سازمان جهانی بهداشت، برای اطمینان از سطح ایمنی کودکان، واکسن تزریقی فلج اطفال به برنامه واکسیناسیون فلج اطفال اضافه می شود.
، واکسن فلج اطفال برای جلوگیری از بیماری فلج اطفال استفاده می شود. سازمان جهانی بهداشت توصیه می کند همه کودکان باید در برابر فلج اطفال واکسینه شوند.
پیش از این محسن زهرایی، رئیس اداره واکسیناسیون وزارت بهداشت درباره اهمیت این واکسن گفته بود: با توجه به وجود این بیماری در دو کشور همسایه افغانستان و پاکستان، بهترین ابزار برای پیشگیری از بروز این بیماری در ایران، واکسیناسیون فلج اطفال است و در حال حاضر این واکسن به صورت خوراکی که تولید داخل است استفاده می شود. بر اساس توصیه سازمان جهانی بهداشت به همه کشورهای دنیا، به منظور افزایش و اطمینان از سطح ایمنی کودکان، واکسن تزریقی فلج اطفال به برنامه واکسیناسیون فلج اطفال افزوده می شود. همچنین در سال 94 در کمیته کشوری ایمن سازی با واکسیناسیون در کشور تزریق یک نوبت واکسن فلج اطفال را در 4 ماهگی برای کودکان تصویب شد .
منبع ایرنا

کلید واژه :

واکسن تزریقی فلج اطفال

،

برنامه واکسیناسیون

،

فلج اطفال

ثبت نظرات
captcha