کد خبر : ۳۴۵۲۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تالاب بین المللی رود شور، شیرین و میناب پاکسازی شدند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست میناب گفت: منطقه گردشگری و تالاب بین المللی رود شور، شیرین و میناب دوم فوریه مصادف با سیزدهم بهمن ماه در روز جهانی تالاب ها با همکاری گروه نگاهبان جلگه میناب "نجم" و تعاونی گردشگری کالنگ و جمعی از مسئولان محلی و دوستداران محیط زیست پاکسازی خواهد شد.

تالاب بین المللی رود شور، شیرین و میناب پاکسازی شدند

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سهراب پشتاره با با بیان اینکه ۱۳ بهمن روز جهانی تالاب ها نام گذاری شده است، گفت: در این روز ضمن بازدید مردم شهرستان میناب از تالاب بین المللی رود شور، شیرین و میناب و فراهم شدن امکان پرده نگری در این محدوده نسبت به پاکسازی این منطقه گردشگری اقدام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تالاب بین المللی رود شور، شیرین و میناب در کنوانسیون رامسر به ثبت رسیده است، اظهار کرد: تالاب بین المللی رود شور، شیرین و میناب یکی از مناطق حفاظت شده و مهم ترین اکوسیستم های جنگل حرا در جنوب کشور نیاز به مراقبت دارد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست میناب تأکید کرد: منطقه حفاظت شده تیاب یکی از مهم ترین اکوسیستم های جنگل حرا همچنین زیستگاه زمستان گذرانی مهمی برای گونه هایی از پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی و زیستگاه مناسب تخم ریزی و پرورش نوزادان ماهیان تجاری، سخت پوستان، میگوها، صدف ها، دوکفه ای ها و سایر آبزیان بوده است.

به گفته پشتاره، مصب رودخانه های شور، شیرین و میناب ناحیه زمستان گذرانی مهمی برای پرندگان آبزی و کنار آبزی ازجمله صدف خور، گیلانشاه بزرگ و پلیکان پا خاکستری و چندین گونه دیگر محسوب می شود و زیستگاه جوجه آوری گونه هایی از تیره حواصیل ها همانند حواصیل بزرگ و حواصیل هندی است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست میناب خاطرنشان کرد: جنگل های مانگروی حرا افزون بر ارزش های زیست محیطی، دارای ارزش گردشگری هستند و می توان از آن برای قایقرانی و مشاهده گونه های پرندگان و طبیعت گردی استفاده کرد.

منبع ایسنا

کلید واژه :

تالاب بین المللی رود شور

،

میناب

ثبت نظرات
captcha