کد خبر : ۳۴۵۲۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

خفه شدن پرندگان مهاجر لنگرود در دام های زیرآبی

رئیس اداره محیط زیست لنگرود گفت: به دلیل حضور پرندگان مهاجر در آبگیرها، گهگاهی که در زیر آب شیرجه می روند در درون دام های زیرآبی به دام افتاده و به دلیل نرسیدن اکسیژن دچار خفگی می شوند.

خفه شدن پرندگان مهاجر لنگرود در دام های زیرآبی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، امین نجات، در جلسه محیط زیست لنگرود گفت: عملیات پاکسازی دام های زیر آبی توسط مأمورین یگان حفاظت محیط بانی چاف و چمخاله در لنگرود انجام گرفت و تورهای زیرآبی از تالاب کیاکلایه لنگرود جمع آوری شد.

وی افزود: مأمورین یگان حفاظت محیط زیست چاف و چمخاله در استخر تالاب کیاکلایه تورهای زیر آبی را جمع آوری و تالاب را از دام های مذکور پاکسازی کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود ادامه داد: به دلیل حضور پرندگان مهاجر در این آبگیر، گهگاهی که این پرندگان در زیر آب شیرجه می روند در درون دام های زیرآبی به دام افتاده و به دلیل نرسیدن اکسیژن دچار خفگی می شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه سرشماری پرندگان لنگرود در مکان هایی همچون تالاب و نوارساحلی چاف و چمخاله در حال انجام است، خاطرنشان کرد: این سرشماری به منظور بررسی آخرین وضعیت پرندگان و زیستگاه های آنها و تنوع گونه ها، مدیریت و برنامه ریزی شرایط زیستگاه های پرندگان و کنترل بیماری ها و حفظ و حمایت از پرندگان انجام می شود.

نجات، تصریح کرد: این سرشماری همزمان با سایر استان و تجهیزاتی از قبیل دوربین های تلسکوپی، دوربین های چشمی و دوربین های عکاسی برای این امر مورد استفاده قرار گرفته و پرندگانی از جمله چنگر، چنگر نوک سرخ، خوتکا باکلان، طاووسک، کاکایی کوچک، اردک سرحنایی و … در سطح شهرستان لنگرود مشاهده و مورد شمارش قرار گرفته اند.

منبع ایسنا

کلید واژه :

خفه شدن پرندگان مهاجر

،

لنگرود

،

دام های زیرآبی

،

پرندگان مهاجر

ثبت نظرات
captcha