کد خبر : ۳۴۵۲۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان:

انتقال آب بدون رعایت مسائل زیست محیطی منع قانونی دارد

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: نقل و انتقال آب بین حوضه ای بدون رعایت مسائل زیست محیطی منع قانونی دارد.

انتقال آب بدون رعایت مسائل زیست محیطی منع قانونی دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، قاسم ساعدی در جلسه شورای اداری خوزستان، اظهار کرد: در ۴۰ سالی که از انقلاب اسلامی گذشته است هر سال بر اقتدار این انقلاب افزوده شده که این مساله جز با خلوص نیت و روحیه خدمتگزاری به خلق خدا و با عنایت شهدا و … ممکن نبود. انقلاب ما همه تحلیل گران نظامی، فرهنگی و اقتصادی را تا امروز متحیر ساخته است. چرا که رهبری آن، جریان و سربازان آن متفاوت تر از انقلاب های بزرگ دنیا بوده است.

 

وی افزود: اگر امروز حرفی برای گفتن در عرصه منطقه و بین المللی داریم به برکت انقلاب اسلامی و ارزشهای انقلاب است. امروز همه کشورها از انقلاب ما اقتباس می کنند.

 

نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مساله انتقال آب تصریح کرد: این مساله دغدغه خاطر همه مردم ایران به خصوص خوزستان است. جلسات متعددی در این زمینه با نمایندگان مجلس خبرگان و مسئولان استان داشتیم تا آخرین تصمیم گیر ی ها را در کمیسیون امنیت ملی اعلام کنیم.

 

ساعدی افزود: در برنامه ششم توسعه در اسفند ماه سال ۹۵ در قسمت الحاقی ماده ۲۳ گفته شده هرگونه نقل و انتقال آب بین حوضه ای بدون رعایت مسائل محیط زیستی منع قانونی دارد. مثل اینکه بخشی از هزینه انتقال آب قرار است توسط بخش خصوصی و از سوی فولاد مبارکه اصفهان تأمین شود.

وی گفت: استاندار اصفهان بابت صحبت های خود معذرت خواهی کرده است و امیدوارم مسائل موجود به زودی حل شود.

منبع ایسنا

کلید واژه :

انتقال آب

،

مسائل زیست محیطی

،

زیست محیطی

ثبت نظرات
captcha