کد خبر : ۳۴۵۲۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آخرین وضعیت سیستم های سنجش آلودگی هوا در استان تهران

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه اصلی ترین مشکل سیستم های سنجش آلودگی هوا در استان تهران نوسانات برق است، گفت: برای رفع این مشکل تجهیزاتی خریداری شده است که در حال نصب آن ها هستیم.

آخرین وضعیت سیستم های سنجش آلودگی هوا در استان تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد رستگاری درباره آخرین وضعیت ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در استان تهران اظهار کرد: در حال حاضر تمام شهرستان های استان تهران به جز دماوند، فیروزکوه و قدس مجهز به سیستم سنجش آلودگی هوا هستند.

وی ادامه داد: در شهرستان قرچک نیز یک ایستگاه سنجش سیار قرار داده ایم که قادر به اندازه گیری تمام پارامترهای آلودگی هوا نیست ولی غلظت ذرات اصلی از جمله pm۲.۵ را اندازه گیری می کند.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه شهرستان های قرچک و قدس برای تجهیز به سیستم سنجش آلودگی هوا در اولویت قرار دارند، تصریح کرد: این دو شهرستان پیش از این سیستم سنجش داشتند ولی در حال حاضر آن دستگاه ها قدیمی شده است و دقت کافی را ندارد بنابراین به داده های آن ها نمی توان اعتماد کرد.

رستگاری در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا سیستم های سنجش آلودگی هوا در شهرستان های استان تهران تمام پارامترهای آلودگی هوا را به طور روزانه اندازه گیری می کنند، توضیح داد: تقریبا تمام این دستگاه ها پارامترهای اصلی آلودگی را اندازه گیری می کنند اما به هر حال ایستگاه سنجش آلودگی هوا نیز یک دستگاه است و ممکن است مانند تمام دستگاه های دیگر در برخی مواقع مشکلاتی پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه سیستم های سنجش آلودگی هوا در استان تهران به طور دائم در حال اندازه گیری داده ها هستند، گفت: این سیستم ها روزانه از مرکز پایش محیط زیست استان چک می شوند و چنانچه با مشکلی روبه رو شوند نسبت به تعمیر آن ها اقدام می شود.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران با بیان اینکه سیستم های سنجش آلودگی هوا دستگاه های بسیار حساسی هستند،اظهارکرد: بیشترین آسیبی که به ایستگاه های سنجش آلودگی هوا می رسد به دلیل نوسانات برق است. برای رفع این مشکل تجهیزاتی به اسم UPS (منبع تغذیه بدون وقفه) گرفته ایم و در حال نصب آن ها هستیم.

رستگاری در پایان با بیان اینکه شهرستان ری و پاکدشت دارای بیشترین صنایع آلاینده در استان تهران هستند، اظهار کرد: به همین دلیل در این دو شهرستان داده های سیستم سنجش آلودگی هوا با دقت بیشتری رصد می شود همچنین در شهرستان ری سه ایستگاه سنجش آلودگی هوا وجود دارد و در بیشتر روزهایی که هوای استان تهران آلوده است، آلوده ترین ایستگاه فرمانداری ری است.

منبع ایسنا

کلید واژه :

آخرین وضعیت سیستم های سنجش آلودگی هوا

،

استان تهران

،

سنجش آلودگی هوا

ثبت نظرات
captcha