کد خبر : ۳۴۵۲۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ارسال برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار استان تهران به سازمان محیط زیست

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار استان تهران - که شامل ۵۰ پروژه عمده است، تدوین - و به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال شده است.

ارسال برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار استان تهران به سازمان محیط زیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، داد کتال محسنی با بیان اینکه برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار استان تهران تهیه و تنظیم شده است، اظهار کرد: در حال حاضر این برنامه به کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا فرستاده شده است.

وی با اشاره به اینکه این برنامه شامل ۵۰ پروژه عمده است که در قالب سه محور اصلی تدوین شده، گفت: از جمله محورهای اصلی آن می توان به کنترل و مهار کانون های جدید تولید و گرد و غبار در استان تهران، مدیریت کانون هایی که در حال حاضر سبب تولید گرد و غبار در استان می شوند و آموزش همگانی و جلب مشارکت مردم اشاره کرد.

کتال محسنی درباره پروژه هایی که در اولویت برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار استان تهران قرار دارند، توضیح داد: یکی از این اولویت ها «طرح توسعه و تجهیز ایستگاه های پایش گرد و غبار و ایستگاه های تشخیص وضعیت جوی» است. در این طرح با تجهیز ایستگاه های پایش گرد و غبار می توان سامانه ای تشکیل داد که اطلاعات گرد و غبار استان تهران را به صورت لحظه ای و آنلاین گردآوری کند و پس از تجزیه و تحلیل به دستگاه های مختلف گزارش تهیه کنیم و در اختیار مردم قرار دهیم.

وی با بیان اینکه متولی توسعه و تجهیز ایستگاه های پایش گرد و غبار، سازمان حفاظت محیط زیست و متولی تجهیز ایستگاه های تشخیص وضعیت جوی سازمان هواشناسی است، تصریح کرد: در جلسات مختلف شورای برنامه ریزی استان موضوع توسعه و تجهیز ایستگاه های پایش گرد و غبار آورده شده و در واقع این کار مصوبه شورای برنامه ریزی است.

معاون فنی اداره حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد: برای رسیدن به این اهداف دستگاه های مختلفی از جمله استانداری و منابع طبیعی استان تهران نیز با محیط زیست همکاری می کنند.

کتال محسنی در پایان گفت: در حال حاضر برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار استان تهران در سازمان حفاظت محیط زیست است و قرار است که تا پایان امسال سازمان، بررسی هایی در سطح ملی برای مقابله با پدیده گرد و غبار انجام دهند تا برنامه های مقابله با این پدیده به صورت ملی آغاز شوند و اعتبارات آن نیز به صورت ملی تامین شود.

منبع ایسنا

کلید واژه :

برنامه مقابله با پدیده گرد و غبار استان تهران

،

سازمان محیط زیست

،

گرد و غبار

ثبت نظرات
captcha