کد خبر : ۳۴۵۲۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ضرورت ارتقای ارزیابی عملکرد سازمان محیط زیست

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان محیط زیست با بیان اینکه پاسخگویی باید با وظایف و اختیارات سازمان همخوانی داشته باشد،اظهارکرد: رفع مشکلات و ارتقای جایگاه محیط زیست در اولویت برنامه سازمان محیط زیست است.

ضرورت ارتقای ارزیابی عملکرد سازمان محیط زیست

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، اصغر دانشیان در مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره شهید رجائی سازمان محیط زیست گفت: هدف از برگزاری این جشنواره الگو گیری از منش، رفتار و روش کاری شهید رجائی است .

وی با تاکید بر اینکه عمل گرایی باید سرلوحه فعالیت های سازمان حفاظت محیط زیست قرار بگیرد، اظهارکرد: بخشنامه استقرار نظام جامع مدیریت عملکرد که از سوی رییس سازمان محیط زیست ابلاغ شده است، باید در سازمان به صورت جدی و منسجم اجرایی شود.

دانشیان تصریح کرد: متاسفانه با وجود اقدامات گسترده و شایسته در سازمان حفاظت محیط زیست و ادارات کل حفاظت محیط زیست استان ها نتوانسته ایم نتایج را به موقع جمع بندی و برای مراجع ذیصلاح ارسال کنیم.

وی به توجه ناکافی به دستورالعمل ها ، شیوه های مربوط و تعیین شاخص های نادرست تخصصی در تهیه گزارش ارزیابی عملکرد سازمان محیط زیست اشاره کرد و گفت: ارتباط تنگاتنگ با سازمان مدیریت و امور استخدامی و برنامه ریزی استانی به منظور برقراری و آشنایی با ماموریت های سازمان ضرورت دارد.

معاون سازمان محیط زیست در ادامه با اشاره به تلاش های اعضا و رییس کمیسیون کشاورزی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در تصویب لوایح زیست محیطی گفت: موضوع نحوه هزینه کرد درآمد حاصل از مدیریت پسماند در کمیسیون محیط زیست تصویب شد و در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس در حال بررسی است.

وی ضمن تاکید بر ضرورت ارتقای ارزیابی عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست اظهارکرد: در ارائه گزارش ها و مستند سازی ها ضعف هایی وجود دارد که باید برطرف شود.

بنابر این گزارش، در این نشست گزارشی از نحوه اجرا، مدیران و کارشناسان برتر ستادی و استانی ارائه شد.

پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، معاونان و مدیران سازمان محیط زیست در این جلسه نظرات خود را برای استقرار نظام جامع مدیریت عملکرد در سازمان محیط زیست ،اجرای بخشنامه ها ،ارتقای جایگاه سازمان و بازنگری در شاخص های ارزیابی عملکرد ارائه کردند.

در پایان این نشست از مدیران و کارشناسان  برتر استانی و ستادی سازمان حفاظت محیط زیست تقدیر شد.

منبع ایسنا

کلید واژه :

ضرورت ارتقای ارزیابی عملکرد سازمان محیط زیست

،

عملکرد سازمان محیط زیست

ثبت نظرات
captcha