کد خبر : ۳۴۵۲۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کاهش تعداد روزهای با هوای ناسالم برای گروه های حساس

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از ابتدای سال ۹۷ تا کنون در تهران ۱۸ روز پاک، ۲۳۸ روز سالم و ۵۰ روز ناسالم برای گروه های حساس داشته ایم. تعداد روزهای ناسالم برای گروه های حساس نسبت به سال گذشته ۲۸ روز کاهش یافته است.

کاهش تعداد روزهای با هوای ناسالم برای گروه های حساس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مسعود زندی در سی و پنجمین جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا با اشاره به اینکه وضعیت کیفی هوای کلانشهرهای ایران نسبت به سال های گذشته بهتر شده است، گفت: قبل از سال ۹۳ که وضعیت سوخت مناسب نبود کلانشهرها به شکل جدی با مشکل آلودگی هوا مواجه بودند اما خوشبختانه طی سال های اخیر به دلیل توزیع سوخت استاندارد در هشت کلانشهر وضعیت کیفی هوای شهرها بهبود یافته است.

وی ادامه داد: در سال های گذشته در تهران تجربه ۱۸۰ روز ناسالم طی یک سال را داشتیم که خوشبختانه از سال ۹۴ تعداد روزهای سالم به مراتب بیشتر شده است.

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست به مقایسه کیفیت هوای تهران طی سال جاری و سال گذشته پرداخت و گفت: از ابتدای سال تا کنون در تهران ۱۸ روز پاک، ۲۳۸ روز سالم، ۵۰ روز ناسالم برای گروه های حساس را تجربه کرده ایم و خوشبختانه تاکنون هیچ روزی هوا برای همه گروه ها ناسالم نبود این در حالیست که در سال ۹۶، ۱۲ روز پاک، ۲۱۱ روز سالم، ۷۸ روز ناسالم برای گروه های حساس داشتیم.

زندی تصریح کرد: از بین ۵۰ روز ناسالم برای گروه های حساس طی سال جاری ۱۵ روز آن در تابستان به دلیل افزایش شاخص ازن بوده است. همچنین تعدادی از روزها هم بر اثر گرد و غبار شاخص به حد ناسالم برای گروه های حساس رسید.

رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم در سازمان محیط زیست تاکید کرد: امسال شرایط کیفی کلانشهرها نسبت به سال گذشته بهتر بوده است. در این وضعیت هم شرایط جوی و اقدامات موثر بوده است.

منبع ایسنا

کلید واژه :

کاهش تعداد روزهای با هوای ناسالم برای گروه های حساس

،

ثبت نظرات
captcha