کد خبر : ۳۴۵۲۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

30 میلیارد ریال برای تکمیل فاز دوم تصفیه خانه سقز اختصاص یافت

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان گفت: فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرستان سقز با اعتبار 30 میلیارد ریال بزودی اجرایی می شود.

30 میلیارد ریال برای تکمیل فاز دوم تصفیه خانه سقز اختصاص یافت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدحسین محمدی روز دوشنبه در دیدار با فرماندار سقز اظهار داشت: فاز دوم اجرای تصفیه خانه فاضلاب سقز اینک 70 درصد پیشرفت دارد و 30 میلیارد ریال اعتبار جدید بزودی تکمیل می شود.
وی افزود: با بهره برداری از فاز دوم این تصفیه خانه زمینه ارتقای پارامترهای خروجی تصفیه خانه و شاخص های زیست محیطی در این شهرستان فراهم خواهد شد.
محمدی همچنین ضمن تاکید بر همکاری ها بواسطه مساعدت های فرمانداری سقز در بخش توسعه زیرساخت های آب و فاضلاب این شهرستان گفت: آب و فاضلاب شهری سقز 55 هزار اشتراک دارد که آب شرب این مشترکین به وسیله 2 خط انتقال از دو سد شهید کاظمی و چراغ ویس تامین می شود.
وی تاکید کرد: شرکت آب و فاضلاب استان کردستان در عملیات گندزدایی و تصفیه آب و فاضلاب در تصفیه خانه ها و آزمایشات دوره ای با شبکه بهداشت و درمان و کارشناسان بهداشت محیط همکاری های نزدیک و زیادی دارد.
محمدی با بیان اینکه اولویت کاری آبفای شهری سلامت و پاک بودن آب شرب شهرستان سقز است، یادآور شد: با مجهز کردن تصفیه خانه سقز به دستگاه الکترولیز نمک طعام، سطح کیفی آب ارتقای چشمگیری یافته است.
فرماندار سقز نیز در این دیدار دغدغه اصلی شرکت آب و فاضلاب شهرستان را ناتمام ماندن طرح خط انتقال آب شرب از سد چراغ ویس به تصفیه خانه و از تصفیه خانه به شبکه شهر اعلام کرد.
کامیل کریمیان افزود: پیگیر این موضوع هستیم که از محل اعتبارات طرح نجات بخشی دریاچه ارومیه اعتباری به پروژه آب و فاضلاب این شهرستان نیز اختصاص یابد.
مدیر امور آبفای سقز هم در مورد اصلاح و توسعه شبکه آب و فاضلاب گفت: در سال جاری 45 کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه انجام شده که در این میان تعداد 300 باب حوضچه و منهول آب و فاضلاب احداث گردیده و این عملیات بطور مستمر ادامه دارد.
محمد ولایتی به جداسازی فاضلاب و جلوگیری از ورود فاضلاب محله های قوخ، تازه آباد و بهارستان به رودخانه سقز اضافه کرد: شبکه فاضلاب محله های ذکر شده را ایجاد کردیم و فاضلاب این محلات به تصفیه خانه ها جهت تصفیه هدایت می شود.
وی یادآور شد: امسال در هیچ کدام از محلات سطح شهر شاهد قطعی آب و انتشار بوی بد آب و تغییر رنگ آن نبودیم.
ولایتی تاکید کرد: امسال آب و فاضلاب شهری سقز، شبکه آب را در محلات جاقل، فرهنگیان، کوهدشت، قوخ، تازآباد و شهرک های زاگرس یک و دو ارتقا داده و به اتمام رسانده است.
وی به بیش از حد مصرف سرانه آب در کشور اشاره کرد و گفت: شهروندان باید الگوی مصرف را رعایت و از مصرف بی رویه آب به صورت جدی خودداری کنند تا این نعمت الهی در اختیار همه مردم قرار گیرد.
ولایتی افزود: سامانه 122 به صورت 24 ساعته و آنلاین جوابگوی اتفاقات و انتقادات مشترکین است.
شهرستان سقز با 168 هزار نفر جمیعت به عنوان دومین شهرستان بزرگ استان کردستان در 190 کیلومتری سنندج قرار دارد.
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

فاز دوم تصفیه خانه سقز

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha