کد خبر : ۳۴۵۲۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

صادرات کشور با استفاده از فناوری زیستی افزایش می یابد

 دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: استفاده از فناوری زیستی در صنایع می تواند ارزش افزوده صنعت را افزایش و هزینه ها را کاهش دهد و در نهایت می تواند ظرفیت صادرات را بالا ببرد.

صادرات کشور با استفاده از فناوری زیستی افزایش می یابد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر مصطفی قانعی در نخستین نشست صنایع تخمیری سبز ایران که توسط کارگروه بیوتکنولوژی محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری کشور برگزار شد، گفت: کشورهای پیشرفته دنیا با استفاده از الگوی اقتصاد غیرنفتی به اقتصاد زیستی ورود کرده اند. کشور ما نیز قصد دارد تا سه درصد سهم جهانی اقتصاد زیست فناوری جهان را کسب کند.

قانعی با تاکید بر ضرورت نزدیک تر شدن دانشگاه به صنعت، عنوان کرد: داشتن ۱۵ هزار فارغ التحصیل زیست فناوری در کشور یک فرصت بزرگ محسوب می شود. باید از این فرصت خوب برای کاهش ارزبری و افزایش تولید در کشور بهره برد.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: انتظاری که از ستاد توسعه زیست فناوری وجود دارد این است که اشتغال های پایداری در حوزه زیست فناوری ایجاد کند. همچنین سهم قابل توجهی از اقتصاد دانش بنیان را به خود اختصاص دهد.

وی با اشاره به عدم اعتماد کامل صنعت به دانشگاه، افزود: ستاد توسعه زیست فناوری با ایجاد هم افزایی میان دانشگاه و صنعت از مدل سرمایه گذاری جسورانه برای حمایت از صنایع داخلی استفاده می کند.

کلید واژه :

صادرات کشور

،

فناوری زیستی افزایش

ثبت نظرات
captcha