کد خبر : ۳۴۵۲۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افزایش ارزش افزوده صنایع با کمک فناوری زیستی

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: استفاده از فناوری زیستی در صنایع می تواند ارزش افزوده صنعت را افزایش و هزینه ها را کاهش دهد. در نهایت نیز می تواند ظرفیت صادرات در کشور را بالا ببرد.

افزایش ارزش افزوده صنایع با کمک فناوری زیستی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مصطفی قانعی در نخستین نشست صنایع تخمیری سبز ایران که توسط کارگروه بیوتکنولوژی محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری کشور برگزار شد، گفت: کشور های پیشرفته دنیا با استفاده از الگوی اقتصاد غیرنفتی به اقتصاد زیستی ورود کرده اند. کشور ما نیز قصد دارد تا سه درصد سهم جهانی اقتصاد زیست فناوری جهان را کسب کند.

قانعی با تاکید بر ضرورت نزدیک تر شدن دانشگاه به صنعت، عنوان کرد: داشتن ۱۵ هزار فارغ التحصیل زیست فناوری در کشور یک فرصت بزرگ محسوب می شود. باید از این فرصت خوب برای کاهش ارزبری و افزایش تولید در کشور بهره برد.

وی ادامه داد: انتظاری که از ستاد توسعه زیست فناوری وجود دارد، این است که اشتغال های پایداری در حوزه زیست فناوری ایجاد کند. همچنین سهم قابل توجهی از اقتصاد دانش بنیان را به خود اختصاص دهد.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با اشاره به عدم اعتماد کامل صنعت به دانشگاه، افزود: ستاد توسعه زیست فناوری با ایجاد هم افزایی میان دانشگاه و صنعت از مدل سرمایه گذاری جسورانه برای حمایت از صنایع داخلی استفاده می کند.

این نشست با حضور اعضای انجمن تولیدکنندگان اتانول و خمیرمایه ایران، استادان و پژوهشگران دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده سازمان حفاظت محیط زیست، واحدهای صنعتی مرتبط، فعالانی از صنعت آب، صنایع پایین دستی مرتبط با فرآوری پسماندهای صنعت اتانول و استارتاپ ها برگزار شد.
 

منبع ایسنا

کلید واژه :

افزایش ارزش افزوده صنایع

،

فناوری زیستی

ثبت نظرات
captcha