کد خبر : ۳۴۵۲۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

افتتاح 40 تصفیه خانه آب و فاضلاب در سالگرد پیروزی انقلاب

معاون مهندسی و توسعه شرکت آبفای کشور از راه اندازی 40 واحد تصفیه خانه آب و فاضلاب همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کشور خبر داد.

افتتاح 40 تصفیه خانه آب و فاضلاب در سالگرد پیروزی انقلاب

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از تارنمای وزارت نیرو، «شاهین پاکروح» افزود: در ایان دهه فجر 26 واحد تصفیه خانه فاضلاب با مجموع ظرفیت 483 هزار متر مکعب در شبانه روز افتتاح می شود و سه میلیون نفر را زیر پوشش خود قرار می دهد.
وی ادامه داد: در بخش آب نیز 12 واحد تصفیه خانه با مجموع ظرفیت بیش از یک میلیون مترمکعب در شبانه روز راه اندازی می شود که با فعالیت این واحدها، پنج میلیون نفر بهره مند می شوند.
به گفته وی، یک واحد تصفیه خانه آب در شهر «ازنا» و چهار واحد تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای «کاشان»، «محمودآباد نمونه»، «خوانسار» و «گلبهار» آماده بهره برداری است.
پاکروح اضافه کرد: اکنون 2 واحد سامانه نمک زدایی آب در شهرهای «بندرعباس» و «بندرترکمن» با سرمایه گذاری بخش خصوصی به روش «ساخت، بهره برداری و تملیک» (بی.او.او) با ظرفیت 29 هزار و 500 متر مکعب در روز در دست اجراست.
وی افزود: در یک سال گذشته هفت واحد تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای «بیله سوار»، «رودان»، «استهبان»، «کنگاور»، «اردکان»، «ایوان»، «اهواز(شرق)» به همراه 2 واحد سامانه نمک زدایی آب در شهرهای «بندرترکمن» و «بندرعباس» افتتاح شد.
وی اضافه کرد: تاکنون حدود 800 میلیارد تومان برای اجرای این تصفیه خانه ها هزینه شده و برای تکمیل آن به 185 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

کلید واژه :

تصفیه خانه آب و فاضلاب

،

سالگرد پیروزی انقلاب

ثبت نظرات
captcha